Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolný konvertibilní notebook s Windows 8

redakce 02.11.2012

Toughbook CF-C2 firmy Panasonic je jeden z nejvíce odolných a flexibilních konvertibilních počítačů. Novinka je určená především pro obchodní cestující, servisní techniky a zdravotnický personál. Jde o první Toughbook navržený tak, aby využil výhod nového operačního systému Windows 8 Pro.

Nový Toughbook CF-C2 je výkonný přenosný počítač vybavený 12,5“ palcovým displejem s rozlišením Full HD. Tento konvertibilní notebook je určený pro pracovníky v terénu, kteří řeší různorodé úkoly. Model CF-C2 nabízí uživatelům odolnější, menší a kompaktnější provedení a například také speciální trojité uchycení displeje umožňující stabilní použití v podobě notebooku i tabletu.

Toughbook CF-C2 je vybavený kapacitním vícedotykovým displejem ovladatelným pěti prsty. Dotykové ovládání lze využívat i v režimu „V“. Displej s technologií IPS je vybavený zpevněným ochranným sklem.

Díky využití třetí generace technologie Intel Core a nízkonapěťového procesoru Intel Core i5 - 3427U vPro nabízí nový Toughbook dostatečný výpočetní výkon pro řešení i velmi náročných úloh, a to bez nutnosti použití ventilátoru. Ve standardním provedení mají uživatelé k dispozici operační paměť o velikosti 4 GB, kterou lze v případě potřeby rozšířit o další čtyři gigabajty. Pro uložení dat se dodává 500GB pevný disk, který lze na přání zákazníka nahradit SSD diskem s kapacitou 128 nebo 256 GB. Toughbook CF-C2 je vybavený záložní baterií umožňující výměnu hlavní baterie za provozu. Standardní konfigurace se 6tičlánkovou baterií zajišťuje provoz bez nutnosti dobití až 11 hodin, menší tříčlánková baterie přibližně 5 hodin a 9ti článková baterie přibližně 15 hodin.

Odolnost a použitelnost

Středně odolný Toughbook CF-C2 je navržený tak, aby se snadno vypořádal s nárazy a škrábanci. Zařízení je odolné vůči pádům z výšky až 76 centimetrů (pod šesti úhly) a je vybaveno voděodolnou klávesnicí i touchpadem, odolnost zvyšuje i zpevněné sklo displeje. Uživatelům vyžadujícím v terénu Skype nebo fotografování dokumentů nabízí model CF-C2 přední webovou HD kameru

Standardní model CF-C2 bude v Evropě k dispozici od prosince letošního roku za odhadovanou koncovou cenu od 2 149 EUR bez DPH (v závislosti na konfiguraci).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud