Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolný Toughbook CF-31 má vyšší výkon a možnosti

redakce 27.05.2011

Společnost Panasonic představila počítač Toughbook CF-31mk2, který se stává novou vlajkovou lodí v segmentu plně odolných zařízení. Má vyšší výkon a možnosti.

Kapitoly článku

Toughbook CF-31 je navržený tak, aby bylo možné k aplikacím a datům přistupovat v nejextrémnějších prostředích. Je určen především pro zaměstnance v síťových odvětvích, záchranných službách i vojenský personál. Zvládne nepříznivé povětrnostní podmínky, vlhké prostředí, podzemí či stísněné prostory. CF-31mk2, který je dostupný ve dvou modelech (Standard a Performance), nabízí vyšší výkon a řadu zdokonalených funkcí pro správu a konektivitu.

Vyšší výkon a zdokonalená správa

Druhá generace procesoru Intel Core i5-2540M s přepínatelnou grafikou AMD Radeon HD 6750M v případě modelu Performance umožňuje přepínat mezi vyšším a standardním grafickým výkonem (grafika Intel HD 3000), a šetřit tak energii na cestách. Standardní model využívá výkon procesoru Intel Core i5-2520M vPro s grafikou Intel HD 3000.
Součástí CF-31 je nový Toughbook Dashboard navržený tak, aby bylo možné každý Toughbook přizpůsobit konkrétním požadavkům uživatele včetně zpřístupnění uživatelsky přívětivého rozhraní a rozhraní pro rychlé spouštění. Pro vojenské účely je CF-31 dodáván s tzv. skrytým režimem pro použití za kritických situací, v rámci kterého může Toughbook CF-31 přejít do „tichého režimu“, ve kterém jsou vypnuty ventilátory, podsvícení, stavové diody, reproduktory a komunikační rozhraní (3G, W-LAN, Bluetooth).
Aby mohli mobilní pracovníci být na svých cestách neustále připojeni, využívá Toughbook CF-31 mk2 modul Ericsson – F5521GW- HSPA+ (DL: 21 Mbps) se správcem bezdrátových připojení a volitelnou funkcí probuzení Wake On Wireless. Součástí počítače je také jednoúčelový přepínač umožňující uživatelům zapínat a vypínat připojení. Díky technologii Intel ATP může být zařízení volitelně přepnuto do režimu ochrany proti krádežím.
 

Provoz celý den

Standardní model CF-31 může být v provozu se systémem Windows 7 až 13,5 hodiny od výpadku napájení. Kromě tohoto umožňuje standardní model CF-31mk2 připojit druhou baterii. Díky této vlastnosti mohou uživatelé vyměnit hlavní baterii za provozu a zajistit si tak provozuschopnost během celého dne opakovanou výměnnou baterií, případně prodloužením životnosti baterie až o 6,5 hodiny.
Pro terénní pracovníky je zásadní možnost vidět data a aplikace na displeji v jasném slunečním světle. CF-31 využívá kruhovou polarizační technologii, díky které patří 13,1“ XGA dotykový displej s parametrem 1 200 cd/m2 a velmi nízkým reflexním poměrem mezi nejlepší ve své kategorii.
S oboustranným pláštěm ze slitiny hořčíků a s ochranou proti poškrábání zůstává CF-31mk2 aktuálně nejodolnějším počítačem Toughbook. Je testován vůči pádům dle MIL-STD a nabízí ochranu vůči vodě, prachu, vibracím a teplotním extrémům. CF-31mk2 tedy splňuje podmínky dle kategorie ochrany IP65 a MIL STD 810G.
CF-31 nabízí vestavěný slot konfigurovatelný v okamžiku objednávky na základě požadavků konkrétních projektů – jako druhý LAN port, firewire rozhraní či modem. Produktový balíček CF-31 doplňují rozhraní v podobě 4 USB portů, HDMI portu a volitelně čtečky čipových karet, čtečky otisku prstů, GPS a webové kamery.

Dostupnost a cena

CF-31 bude k dispozici od konce června, v maloobchodním prodeji bude mít model Standard cenu 3 699 EUR (bez DPH).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud