Přejít k hlavnímu obsahu

Odstranění otravného Charm baru

redakce 15.03.2014

V nových Windows se objevila celá řada nových ovládacích prvků. Některé z nich však uživatele příliš nenadchly. Mezi ty patří i Charm bar...

Tento ovládací prvek, označovaný také jako šém, se objeví, když uživatel najede myší k pravému okraji obrazovky. Na první pohled je sice tento způsob ovládání efektní, pokud ale častěji při práci zajíždíte k pravému okraji obrazovky (například při zavírání oken), začne vám Charm bar rychle vadit. Naštěstí je ale možné se ho drobnou úpravou registrů snadno a rychle zbavit.

Nejprve se přepněte do klasického desktopového zobrazení a stiskněte kombinaci kláves [Win] + [R]. Do okna, které se objeví, zadejte příkaz »regedit« a potvrďte klávesou [Enter].

V okně editoru registru přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShell«. Zde použijte příkaz »Úpravy | Nový | Klíč« , jako název zadejte »EdgeUI« a stiskněte klávesu [Enter]. Pomocí příkazu »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« vytvořte podklíč, který pojmenujte  »DisableCharmsHint«. Tuto novou položku dvojitým kliknutím otevřete a nastavte její hodnotu na »1«. Vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK« a zavřete editor registru. Změna je účinná okamžitě a nevyžaduje restartování systému.

Vzhledem k tomu, že Charm bar poskytuje přímý přístup k některým důležitým funkcím, jako například k vypnutí PC nebo Ovládacím panelům, není možné ho eliminovat zcela. Tato úprava registrů pouze zruší jeho aktivaci pomocí najetí myši k pravému okraji. Charm bar ale stále můžete kdykoliv aktivovat pomocí klávesové zkratky [Win] + [C].


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud