Přejít k hlavnímu obsahu

Odstranění problémů s kompatibilitou SSD disků Samsung

Pavel Trousil 19.05.2014

Uživatelé ultratenkých PC nebo přenosných počítačů někdy narazí na problém s jinak spolehlivými SSD disky Samsung SSD 840 a 840 Pro.

samsung-ssd-840-pro-0-unten-nahled

Nově si ale mohou majitelé těchto disků stáhnout firmware, který většinu problémů řeší. Samsung distribuuje aktualizaci firmwaru prostřednictvím svého vlastního softwaru „Samsung Magician“, který nabízí všechny důležité nástroje potřebné pro správu SSD disků a lze ho spustit pod systémem MS Windows.

Aktualizaci firmwaru si tak pohodlně můžete prostřednictvím tohoto softwaru stáhnout přímo z internetu a SSD disk je tak hned vybaven lepším softwarem. Žádné další kroky nebo speciální zařízení nejsou potřeba. Pokud na počítači provozujete jiný systém než Windows, můžete také nainstalovat aktualizaci firmwaru pomocí bootovacího ISO souboru prostřednictvím optického disku nebo USB flash disku.

Upgrade firmwaru by se měl pochopitelně obejít bez ztráty dat. Přesto vám doporučujeme, abyste před procesem aktualizace pro jistotu zálohovali všechna data z SSD disku. Zvýšení výkonu SSD disku nelze po tomto upgradu očekávat, takže v podstatě doporučujeme aktualizaci pouze v případě, že máte s SSD diskem nějaké problémy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud