Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Odstraňte nepříjemné škrábance z displeje chytrého telefonu

Pavel Trousil 05.05.2016

Při častém používání se na displejích téměř všech mobilních telefonů začnou po nějaké době objevovat větší či drobnější škrábance, které kazí jejich vzhled i užitné vlastnosti. Existuje ale několik triků, které je dokážou odstranit.

Než se do toho pustíte, zakryjte všechny citlivé prvky, jako například mikrofon, reproduktor a tlačítka, lepicí páskou, aby se jim nic nestalo.

V případě lehčího poškrábání vám k vylepšení displeje dobře poslouží pasta udělaná z vody a kypřicího prášku do pečiva. Smíchejte dvě kávové lžičky prášku do pečiva s jednou kávovou lžičkou vody a vytvořte jakousi pastu. Nyní naneste trochu této pasty na displej smartphonu a vyleštěte ho krouživými pohyby čistým hadříkem. Následně ještě použijte jiný čistý a navlhčený hadřík pro úplné začištění displeje. Vysokého lesku displeje dosáhnete pomocí čisticí utěrky na brýle nebo hadříku z mikrovláken.

Alternativou ke kypřicímu prášku do pečiva je zubní pasta. Obsahuje miniaturní částice, které při leštění jemně obrušují displej smartphonu a zbavují ho tak škrábanců. Nicméně pokud jde o pastu s hrubšími částicemi, existuje riziko, že se při leštění displej poškrábá ještě více.

Chcete-li mít jistotu, že si displej nepoškrábete ještě více, můžete si zakoupit speciální čisticí pastu „display polish“. Stojí asi 200 Kč. Naneste malé množství této pasty do středu poškrábané plochy a vyleštěte ji krouživými pohyby pomocí hadříku z mikrovláken. Leštění provádějte po dobu asi tří minut a poté displej očistěte mírně vlhkým hadříkem.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme