Přejít k hlavnímu obsahu

Online, ale přesto bez spojení

Josef Mika 10.11.2022

Konflikt digitálních generací

Chip 12/2022: Starší lidé často používají jako vstupní bod na internet úvodní stánku Seznamu nebo vyhledávač Google. Mladí lidé naopak začínají své online výlety raději na TikToku nebo Instagramu. Pro ně je při vyhledávání a prohlížení důležitá vizuální rozmanitost.

Jak je to ale se zvyky a pohledem starších, nebo dokonce starých uživatelů? V roce 2021 používalo internet alespoň občas pouze 42 % osob starších 70 let. U osob ve věku 19 let to bylo nepřekvapivě plných 100 %. Toto výrazné rozlišení mezi velmi mladou a velmi starou generací prochází víceméně všemi sekcemi a oblastmi nabídky sítě. Starší lidé stále ještě internet příliš neznají. Ztrácejí trochu ostych, pokud jde o formáty, které nejvíce odpovídají jejich tradičním zvyklostem při sledování a používání. Obecně je však internet pro starší generaci stále ještě novým územím – často prostě leží mimo jejich zájem.

Pojďte se s Chipem podívat blíže na tuto zajímavou a důležitou oblast ukazující často opomíjené rozdělení společnosti podle věku. Jak se velké firmy snaží přizpůsobit mladým nebo naopak starým uživatelům a kde je potřeba pomoci škol i státu? Přečtěte si zajímavý materiál v Chipu 12/22, která je v prodeji od 16. listopadu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud