Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

OS Windows 7 překonal hranici 100 milionů licencí

redakce 04.05.2010

Za první půlrok po uvedení nového operačního systému Windows 7 na trh prodal Microsoft celosvětově již přes 100 milionů licencí tohoto systému. Windows 7 se tak staly nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii.

Nejnovější přírůstek do rodiny operačních systémů společnosti Microsoft je oblíbený především díky své vysoké spolehlivosti a bezpečnosti, jednoduchému ovládání s využitím nových technologií a také díky úspoře nákladů a růstu produktivity práce. Uživatelé z řad společností tak již nadále nečekají na uvolnění prvního servisního balíčku Windows 7 Service Pack 1, ale vzhledem k těmto nesporným výhodám a vylepšeným vlastnostem rovnou přecházejí na nejnovější verzi systému Windows.
„Pozitivní přijetí Windows 7 je vidět i na českém trhu. Nejnovější operační systém Microsoftu je v současné době v České republice nainstalován již na více než desetině všech počítačů a rychlý přechod na Windows 7 je zřejmý i ze strany významných společností působících v oboru informačních technologií. Příkladem jsou společnosti AutoCont, Cígler Software, Cleverlance, Daquas a řada dalších, přičemž další firmy v současné době na nový systém přecházejí,“ říká Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice.
Vysoká kompatibilita je samozřejmostí
Rychlé adopci a přechodu na systém Windows 7 napomáhá také vysoká kompatibilita aplikací třetích stran. V současné době jsou v podstatě všechny podnikové aplikace českých výrobců, které jsou na trhu dostupné, plně kompatibilní s novým systémem a firmy nasazující Windows 7 se tak nemusejí obávat jejich nefunkčnosti. Přehled mnoha v Čechách nejpoužívanějších informačních systémů a aplikací pro firemní zákazníky, které jsou plně kompatibilní se systémem Windows 7, je uveden na stránkách http://www.microsoft.com/cze/windows/windows-7/reference-aplikace/aplikace.aspx. Kompatibilitu svých zařízení si pak společnosti mohou ověřit ve Windows 7 Compatibility Center na stránkách http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/About.aspx.
Z důvodu snadného přechodu na nový operační systém uvolnil Microsoft minulý týden společně se společností ChangeBASE také nový nástroj pro malé a střední podniky s názvem AOK for Small and Midsize Businesses (AOK4SMB). Ten jim umožňuje jednoduchým způsobem otestovat kompatibilitu starších aplikací s operačním systémem Windows 7 Professional  a výrazným způsobem tak zjednodušuje přechod na nový systém při zajištění plné kompatibility stávajících systémů používaných ve firmě. Nástroj AOK4SMB bude dostupný na adrese http://www.aok4smb.com až do konce července 2010 zadarmo.
Aby byl přechod na Windows 7 ještě jednodušší, uvolnil Microsoft také novou verzi Virtual PC, která nevyžaduje hardwarovou podporu virtualizace. Zákazníci tak mohou využít funkce Windows XP Mode, která je součástí systému Windows 7 ve verzích Professional, Enterprise, Ultimate a vyšších, i na starších počítačích. Ta jim umožňuje provozovat starší aplikace ve virtuálním prostředí systému Windows XP Professional. 

Komentář redakce: Podle statistik W7 již předstihly Windows Vista, není od věci ale připomenout, že přibližně 60% uživatelů stále využívá starší Windows XP. Kdy se tito uživatelé odhodlají přestoupit na nový OS si netroufá odhadnout nikdo...


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud