Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pak že to nejde – Fairphone 3 dostane aktualizace i po sedmi letech

Pavel Trousil 12.07.2023

Firma Fairphone dokazuje, že obvyklé výmluvy pro ukončení podpory systému Android u výrobců smartphonů neplatí. Na Twitteru oznámila, že pro její chytrý telefon Fairphone 3 budou aktualizace k dispozici až do roku 2026. Na trh se přitom dostal už v roce 2019.

Dlouhověkost je jednou ze základních hodnot společnosti Fairphone, která se zabývá co nejšetrnější výrobou chytrých telefonů. Nejsou sice technologicky na špičce, ale snadno se u nich mění baterie a další komponenty, snadno se opravují a mají dlouhou životnost.

fair-nahled

Fairphone 3 se snadno opravuje a stále dostává aktualizace. | Zdroj: Fairphone

Po vzoru předchozího modelu Fairphone 2 nyní u Fairphonu 3 nabízí sedm let podpory operačního systému Android, což je v tomto odvětví nejlepší. Fairphone tak v tomto směru poráží obří technologické společnosti, které mají mnohem více prostředků než ona, a to i navzdory tomu, že výrobci komponent, jako je Qualcomm, už zrušili podporu základních komponent telefonu.

Podpora telefonu Fairphone 3, který byl uveden na trh v roce 2019, byla prodloužena až do roku 2026, což představuje sedm let aktualizací. A právě byl také vydán Android 13 pro Fairphone 3. Například Google u svého vlastního telefonu Pixel 4 z roku 2019 ukončil podporu už v říjnu 2022.

Fairphone uvádí, že čip Snapdragon 632 použitý v modelu Fairphone 3 byl ze stany výrobce podporován pouze do systému Android 11, takže další podpora modelu Fairphone 3 znamá, že si aktualizace musí provádět sám. Fairphone je jediným výrobcem telefonů se systémem Android, který takto postupuje. Všichni ostatní ukončují podporu spolu s výrobcem SoC.

Zdroj: Twitter Fairphone, Arstechnica

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme