Přejít k hlavnímu obsahu

PhotoDirector 9.0 Deluxe

Martin Kučera 09.12.2018

Výkonný program PhotoDirector nabízí vše potřebné pro správu, úpravy, vylepšení, tisk a tvorbu prezentací z fotografií. ("Plná verze - Chip 01/2019.")

Vánoce se kvapem blíží a většina z vás pořídí kupu zdařilých fotografií. Bude se jistě hodit šikovný nástroj, pomocí kterého si v úlovcích uděláte pořádek a snadno je dotáhneme k dokonalosti.

PhotoDirector 9.0 Deluxe obsahuje komplexní balík všech nástrojů potřebných pro uspořádání a následné zpracování vaší sbírky digitálních fotografií. Po spuštění programu se v hlavním okně programu standardně zobrazí karta »Library« (knihovna), která slouží pro přehledné roztřídění sbírky fotografií. Snímkům můžete na této kartě prostřednictvím hvězdiček i hodnotit, pootočit o devadesát stupňů vlevo nebo vpravo (»Rotate left/right«), exportovat do jiného formátu, přidat štítek (tag) tvářím na fotografii nebo otevřít adresář, ve kterém je originál snímku uložen. Karta »Adjustment« umožňuje nedestruktivní úpravy fotografií a najdete zde praktické nástroje pro jejich vylepšení a pro nastavení základních parametrů. Mezi praktické funkce bezesporu patří nástroj pro odstranění efektu červených očí, nástroje pro retušování snímků, funkce pro manuální nastavení vyvážení barev, úrovní a křivek, pro aplikaci efektu HDR nebo pro opravu zkreslení objektivu. Vedle manuálních úprav je k dispozici více než čtyřicet předpřipravených šablon (»Presets«), pomocí kterých můžete na snímky aplikovat zajímavé barevné efekty. Další šablony je pak možno stáhnout ze stránek autorů programu. Program nabízí i tvorbu vlastních šablon pomocí uložení vlastních nastavení jednotlivých nástrojů. Na kartě »Edit« najdete další nástroje pro úpravy a vylepšení snímků – např. sadu zajímavých nástrojů pro zkrášlení osob (»People Beautifier«) s jejich automatickou detekcí na fotografii, které umožňují úpravy obličeje, pokožky a postavy (»Face Tools«, »Skin Tools« a »Body Shaper«). Z dalších nástrojů zmiňme alespoň nástroj pro odstranění objektů a pozadí, různé šablony s „fotoefekty“, zábavný nástroj pro prohození obličejů a možnost přidat na snímky různé rámečky, linky, text nebo vodotisk.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu pro čtenáře Chipu v ceně cca 1 000 Kč, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Karta »Library« vám pomůže přehledně roztřídit i rozsáhlou sbírku fotografií, usnadní jejich vyhledávání a můžete je zde i hodnotit nebo označit barevným štítkem. A je-li to potřeba, můžete na této kartě vybraný snímek pootočit o devadesát stupňů nebo jej exportovat do jiného grafického formátu. Karta »Adjustment« nabízí praktické nástroje pro úpravy a vylepšení snímků a pro nastavení jejich základních parametrů. Najdete zde např. nástroj pro odstranění efektu červených očí, nástroje pro retušování snímků nebo funkce pro manuální nastavení vyvážení barev, úrovní a křivek. Pomocí karty »Create« ze svých fotek snadno vytvoříte působivou videoprezentaci. Stačí vybrat snímky, zvolit některý z přechodových efektů, nastavit poměr stran a dobu zobrazení jednotlivých fotek, připojit hudbu na pozadí a eventuálně i textové popisky.

Jakmile jste s úpravami a vylepšeními svých fotografií hotovi, je namístě se s nimi taky patřičně podělit s rodinou a přáteli. Vybrané snímky můžete sdílet prostřednictvím sociální sítě Facebook, komunitního webu pro sdílení fotografií Flickr, serveru autorů programu DirectorZone nebo je zaslat jako přílohu e-mailové zprávy. Pomocí karty »Create« pak ze svých fotek snadno vytvoříte působivou prezentaci, resp. video (»Slideshow«). Stačí vybrat snímky, zvolit některý z přechodových efektů, nastavit poměr stran a dobu zobrazení jednotlivých fotek, připojit hudbu na pozadí a eventuálně i textové popisky. Vytvářené video si můžete kdykoliv během přípravy přímo v programu přehrát a po jeho dokončení rovnou nahrát na server pro sdílení videosouborů YouTube. Pro výsledné video můžete jeden ze dvou dostupných videoformátů: MPEG-4 nebo WMV. Pomocí poslední karty pak můžete své oblíbené fotografie také snadno vytisknout. Pro tisk jsou k dispozici šablony pro tisk na (foto)papíry různých velikostí, do tištěných snímků lze vložit vodoznak, můžete vytisknout více snímků na jednu stránku, upravit nastavení okrajů stránky a samozřejmě zvolit i počet vytištěných kopií. A když se vám bude program opravdu líbit, můžete si stejně šikovnou aplikaci nainstalovat i do svého smartphonu. Jejím prostřednictví si snadno vyfotíte populární selfie i prostřednictví zadní kamery, použít některý z předpřipravených filtrů, přímo v telefonu snímky upravit nebo z nich třeba vytvořit koláž. Opravdu bohatá nabídka „základních funkcí“ je k dispozici zdarma, další lze dokoupit přímo v aplikaci.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud