Přejít k hlavnímu obsahu
Elektromobilita

Po roce 2035 opravdu jen elektromobily? V Mladé Boleslavi se něco chystá

Jiří Palyza 01.05.2024
Zdroj: Martin Katler/Unsplash

V Evropské unii se po roce 2035 velmi pravděpodobně začnou vyřazovat vozidla se spalovacími motory. Od tohoto roku by nové prodávané automobily měly mít nulové emise. Ale ani po tomto datu automobilka Škoda nechce spalovací motorizace zcela odepsat.

Automobilový průmysl zažívá nebývalý posun směrem k elektromobilitě, ale ne všichni výrobci se hodlají produkce vozidel s tradičním spalovacím pohonem zcela vzdát.

Naše automobilka Škoda, která je už delší dobu součástí německého koncernu Volkswagen, oznámila, že bude na mimoevropských trzích i nadále nabízet vozidla se spalovacími motory. Plánuje tak činit do té doby, dokud nebude politicky definitivně stanoveno jejich ukončení.

Ve svém rozhovoru pro server "Automobilwoche" to potvrdil Klaus Zellmer, od roku 2022 předseda představenstva Škody Auto.

Škoda bude pro východní a jižní Evropu i nadále vyrábět spalovací modely
 

Škoda Octavia VRS kombi
Co se týče emisních limitů CO2, Škoda chce být u svých modelů od roku 2025 plně v souladu s regulemi EU.
Zdroj: Martin Katler/Unsplash

Škoda Auto, jako nakonec i celá řada jiných automobilech, balancuje mezi poptávkou svých zákazníků a příznivců po klasických pohonných jednotkách a dodržením přísných emisních limitů CO2, které od roku 2025 stanovila Evropská komise. Aby se automobilka do budoucna vyhnula případným sankcím, rozšiřuje svou nabídku elektromobilů a plug-in hybridů.

Mohlo by vás zajímat

Zellmer nicméně uznává, že v jižních a východních zemích EU se elektromobily prosazují stále pomalu a jejich prodejní křivka je dokonce klesající. V té souvislosti zdůrazňuje možnost výrazného snížení emisí CO2 pomocí alternativních paliv, jako jsou e-paliva, vyrobená chemickou cestou, a biopaliva.

Zdroj: Auto Motor und Sport


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud