Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítačoví hráči mohou slavit: oblíbený Spider-Man od Sony přichází na PC

Jakub Fišer 03.06.2022

Sony oznámilo velkou věc. Oblíbený Spider-Man od Insomniac Games přechází z exkluzivní pozice na PlayStationu rovnou na PC. Stane se tak již několikátou hrou, kterou Sony jakožto vydavatel takto zbaví konzolové exkluzivity.

Divize PlayStation japonského Sony včera o půlnoci pořádala půlhodinovou konferenci nazvanou State of Play, kde představila několik nových her, přiblížila již hry představené, ukázala nové záběry z hraní PlayStation VR2 a rovněž oznámila příchod několika oblíbených videoher na PC. A mezi nimi i marvelovskou městskou akci Spider-Man od vývojářů ze studia Insomniac, která dorazí v polovině srpna 2022.

Pavoučí muž tak doplní takové hity, jakými je Horizon Zero Dawn, zombie open-world Days Gone či mytologická řežba jménem God of War. Podle dostupných informací lovci úniků lákají v budoucnu i na další velké videoherní tituly, které budou migrovat z PlayStationu na PC. Tak například samurajské RPG Ghost of Tsushima nebo gotický Bloodborne od FromSoftware.

Spider-man konečně na pc

Sony se k tomuto kroku odhodlávalo již delší čas. Na rozdíl od Microsoftu, který své exkluzivity pro Xbox pravidelně sdílí s PC, Sony si udržovalo známé série pouze pro své konzolové příznivce. Aktuální situace kolem nedostatku konzolí PlayStation 5 snad donutilo japonského výrobce přemýšlet nad potenciálem svých herních sérií.

Trailer k příchodu Spider-Man na PC | Zdroj: Sony PlayStation, YouTube kanál

S postupným uvolňováním her z vydavatelství Sony tak může zaujmout dosud nedotčenou skupinu PC hráčů. Těch je v roce 2022 víc jak 1,7 miliardy. Počítat však musíme s tím, že část z nich může vlastnit k hernímu PC i konzoli, a také že část z nich si videohry od Sony prachsprostě “upirátí”, tedy obstará nelegální cestou bez placení.

Spider-Man z roku 2018 je městská akční adventura, kde se zhostíte role pavoučího muže Petra Parkera. Vaším úhlavním nepřítelem je šéf organizovaného zločinu v New Yorku Mister Negative, který byl podobně jako Spider-Man obdařen nadpřirozenými schopnostmi. Ve hře se můžete procházet městem, vaším hlavním cílem je ale bojovat s kumpány Mistera Negative a osvobodit město od zločinců.

Komiksový počin od studia Insomniac Games vyšel poprvé v roce 2018 na konzole PlayStation 4. V listopadu 2020 byl pak doplněn titulem Spider-Man: Miles Morales a hlavně remasterovanou edicí i pro nové konzole PlayStation 5. Na počítače s Windows dorazí Spider-Man Remastered 12. srpna 2022, Miles Morales je očekáván na podzim tohoto roku.

Zdroj: PlayStation Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud