Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Podnikové procesory se zabezpečením Anti-Theft 3.0

redakce 08.03.2011

Společnost Intel představila novou generaci podnikových procesorů, které přinášejí zabezpečení, lepší správu a vyšší, flexibilnější výkon do firemních počítačů. Nová řada procesorů Intel Core vPro druhé generace nabízí výkon a možnosti nové mikroarchitektury, vylepšenou technologii Intel vPro a nové bezpečnostní funkce včetně 3G „jedovaté pilulky“ na ochranu dat v počítači.

Kapitoly článku

Procesory Core vPro mají výkonnější mikroarchitekturu, včetně technologie Intel Turbo Boost 2.0 a Intel Advanced Vector Extensions (AVX). Podle Intelu při porovnání se tři roky starým procesorem Intel Core 2 Duo prokázaly výkonnostní testy společnosti Intel, že nový procesor Intel Core vPro i5 zpracovává podnikové aplikace o 60 procent rychleji, v multitaskingu je výkonnější o 100 procent a šifrování dat zvládá dokonce o 400 procent rychleji.

Ochrana dat ve ztracených noteboocích

Společnost Intel představila také technologii Intel Anti-Theft 3.0 (AT 3.0) poskytující důslednější ochranu před problémem spojeným s krádeží notebooků a ztráty dat. Jsou jí vybaveny všechny procesory Intel Core a Core vPro druhé generace.
Předchozí verze technologie Intel Anti-Theft umožňovala autorizovaným osobám poslat po internetu kódovanou „jedovatou pilulku“, která zablokovala ztracený nebo ukradený počítač a zabránila v přístupu k šifrovaným datům. Nová technologie Intel AT 3.0 umožňuje poslat jedovatou pilulku také textovou zprávou v mobilní síti 3G krátce po zapnutí ztraceného notebooku. Po opětovném získání lze počítač podobným způsobem oživit. Nová funkce „Locator Beacon" dává oprávněným orgánům možnost vyhledat ztracený notebook pomocí technologie GPS.

Opatření na ochranu před phishingem

Nová technologie Intel Identity Protection (IPT), která je integrována ve vybraných procesorech Intel Core a Core vPro druhé generace, pomáhá mařit pokusy o phishing, jimž jde o získání nezákonného přístupu k firemním serverům, službám elektronického bankovnictví či obchodu. IPT doplňuje normální procedury využívající heslo generováním nového šesticiferného numerického hesla každých 30 sekund, které pomáhá zajistit výhradně oprávněný přístup.
Společnosti Symantec a VASCO jako první využívají tuto technologii k zajištění bezpečné komunikace mezi počítači a firemními nebo komerčními weby.

Jednodušší IT

Druhá generace procesorů Intel Core vPro pomáhá zjednodušovat správu pomocí nové funkce Host-Based Configuration, která automatizuje proces nastavení funkce vPro v nových počítačích. Tím pádem lze i tisíce počítačů nakonfigurovat najednou a za několik minut.
Funkce Intel Keyboard-Video-Mouse (KVM) Remote Control umožňuje technikovi na dálku vidět obrazovku pracovníka ve vyšším rozlišení a s podporou HD videa.
   

Technologie Intel vPro expanduje do nových sfér

Nová řada procesorů Intel Xeon E3-1200 přinese všechny inovace nové mikroarchitektury Intel do levných pracovních stanic. Jako první platforma pro tyto stanice integruje na procesoru profesionální grafiku s vizuálními a 3D funkcemi dříve dostupnými pouze se samostatnými grafickými kartami. Intel zde také rozšiřuje podporu technologie Intel vPro.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud