Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Používáte HBO Max? Již brzy vás překvapí nepříjemná novinka, kterou nikdo nechce

Jakub Fišer 11.03.2024
Zdroj: Warner Bros. / HBO Max press kit

Už je to tak. Provozovatel streamovací VOD služby HBO Max (na některých západních trzích už jen Max) se rozhodl jít cestou Netflixu či Disney a zaklekne na uživatele, kteří sdílí své heslo s jinou domácností. Změny se pravděpodobně dostaví pro první předplatitele už v druhé polovině letošního roku.

Kapitoly článku

HBO Max se změní k nepoznání

Studio Warner Bros., které stojí za službami HBO Max, Discovery+ (není dostupná v ČR) a Max (kombinuje nám známe HBO Max a Discovery+ do jedné služby), zavede již příští rok opatření proti sdílení hesel. Informovala o tom agentura Bloomberg.

„Společnost Max bude v příštích 18 měsících expandovat na nové trhy, včetně Francie, Latinské Ameriky a Austrálie. Bude si také brát příklad z Netflixu a omezí sdílení hesel. Tato iniciativa začne ještě letos a rozšíří se do roku 2025,“ stojí ve zprávě.

V tuto chvíli bohužel nemáme více informací, jak takové opatření bude vypadat, jak moc se třeba bude lišit od Netflixu, a kolik případně bude stát rozšíření platného tarifu o jednu a více domácností.

Mohlo by vás zajímat

Kdo už zakázal sdílení hesel?

Jako první znemožnil bezplatně sdílet předplatné mimo jednu domácnost Netflix. V červnu loňského roku změna přišla i do České republiky. Pravidlo umožňuje sdílet jedno předplatné pouze v rámci jedné domácnosti. To znamená, že zařízení, na kterém Netflix sledujete, musí být alespoň jednou za 31 dní připojeno k Wi-Fi této domácnosti.

Jakýkoliv další uživatel nad rámec této jedné domácnosti se může přidat za 79 korun měsíčně. V únoru oznámil tuto novinku také americký gigant Disney, který v Česku provozuje veleúspěšnou streamovací platformu Disney+.

Provozovatelé VOD platforem chtějí touto cestou motivovat zákazníky, aby si za svůj obsah zaplatili, a zároveň si chtějí být jistí, že nebudou přicházet potenciální výdělek.

Proti sdílení hesel mimo jednu domácnost v tuto chvíli stále nebojuje například služba SkyShowtime, Amazon Prime, anebo české streamovací služby Voyo a Prima+.

Zdroj: Bloomberg, 9to5Mac


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud