Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Poziční kamery pro dohled nad rozlehlými prostory

redakce 30.05.2017

Nová generace pozičních kamer Axisu poskytuje operátorům rychlejší a přesnější schopnosti otáčení a naklánění pro monitorování rozlehlých areálů, obvodů a hranic v reálném čase a pro okamžitou reakci na bezpečnostní alarmy a incidenty.

Díky rozšířeným schopnostem umožňuje nová řada pozičních kamer zajistit dohled nad místy s velkou plochou pomocí menšího počtu kamer, s možností mít neblokované zorné pole s úhlem záběru 360 stupňů ve dne i v noci a záběr se svislým úhlem 135 stupňů od země k obloze. Společnost tak vyšla vstříc některým z nejtíživějších potřeb organizací ze soukromého i veřejného sektoru v oblasti videodohledu a uvádí nové optické, dvouspektrální a termální poziční kamery.

„V zásadě lze potřeby mnoha našich zákazníků zredukovat na jeden společný problém: je třeba velmi rychle rozpoznat a reagovat na incidenty a narušení podél perimetrů a samozřejmě uvnitř areálů. Naším úkolem je vytvořit podmínky, aby se zákazníci mohli věnovat své práci -  a naše nová řada kamer se stará právě o toto,“ říká Michael Chen, globální produktový manažer společnosti Axis. „Místa, která je potřeba monitorovat, mohou být velmi rozlehlá – mnoho tisíc hektarů s obvodem stovek kilometrů – a statické kamery mohou být pro zajištění uceleného zorného pole nepoužitelné. Je proto nutné používat otáčení a naklánění, přičemž poziční kamery v naší nové řadě tyto schopnosti posouvají výkonově na novou úroveň.“

Funkce a vlastnosti charakteristické pro nové poziční kamery:

•             Velmi rychlé pohyby při otáčení, naklánění a přibližování záběru (PTZ – pan / tilt / zoom) s průběžným ostřením.

•             Vestavěná elektronická stabilizace obrazu (EIS – electronic image stabilization) pomáhá eliminovat otřesy způsobené nestabilním povrchem místa instalace nebo pohybem montážních sloupků ve větru.

•             Slot SFP pro snadné uspořádání kabelů a rychlou a efektivní instalaci optických kabelů na dlouhé vzdálenosti.

•             Výkonné schopnosti zaměření pozice i za silného větru a v širokém rozsahu teplot.

•             Flexibilní možnosti montáže přímo na sloupy nebo na stěny a sloupky pomocí robustního příslušenství.

Novou řadu tvoří termální poziční kamery, optické PTZ poziční kamery a dvouspektrální PTZ poziční kamery, jež kombinují optické i termální snímání:

Termální PT síťové kamery AXIS Q8641-E a AXIS Q8642-E

Termální poziční kamery nabízejí vynikající kontrast termálního obrazu a zorné pole 10°, což ve spojení s analytickými nástroji umožňuje detekci s dlouhým dosahem a okamžité vizuální potvrzení pro operátora.

Síťové PTZ kamery AXIS Q8685-E/-LE

Optické poziční PTZ kamery poskytují video s vysokou kvalitou a rozlišením HDTV 1080p a dále 30x přiblížení s obnovou zaostření a extrémní světelnou citlivost. Kombinace technologie Forensic WDR společnosti Axis (široký dynamický kontrast s parametry pro soudní dokazování) a vysoké světelné citlivosti zaručuje, že obraz bude použitelný i za špatných světelných podmínek.

Dvouspektrální síťové PTZ kamery AXIS Q8741-E a AXIS Q8742-E

Dvouspektrální poziční PTZ kamery nabízejí kombinaci dvou živě přenášených video streamů: jednoho z termálního čidla – pro detekci a ověřování – a druhého z optického snímacího senzoru s vysokým rozlišením – pro identifikaci barev a detailů. Kamery rovněž mají 30x přiblížení, technologii Forensic WDR, jakož i vysokou světelnou citlivost.

Kromě toho mají kamery AXIS Q8741-LE, AXIS Q8742-LE a AXIS Q8685-LE infračervený senzor s dlouhou životností a dosahem pro lepší snímání ve tmě. Pokud se tyto kamery mají používat v místech, kde je vysoké riziko znečištění skleněného krytu prachem, solemi, pískem nebo sazemi z výfuků vozidel – například při sledování provozu, na letištích, přístavech a při dohledu na veřejných prostorech – je možné je vybavit navíc ještě stěračem a ostřikovačem, které umožňují údržbu za deště nebo od nečistot na dálku.

Kamery budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 2. a 3. čtvrtletí 2017.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme