Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přehlednější, efektivnější a rychlejší program pro úpravu fotografií

redakce 18.09.2013

Česká společnost ZONER software uvedla novou verzi programu Zoner Photo Studio. Program na správu a editaci fotografií nabízí ve verzi 16 snadnější třídění a popis fotografií, zcela přepracované ovládání nástrojů v Editoru, podporu dotykového ovládání a mnoho dalších funkcí a novinek.

 

Největší změny zaznamenal v nové verzi programu Správce. V tomto modulu je nyní, kromě klasického zobrazení v režimu Průzkumník, na výběr zobrazení v režimech Náhled, Mapa a Porovnat. Nové režimy jsou navíc doplněny filmovým pásem, který funkce Průzkumníka nahrazuje.
Náhled je vhodný na prvotní procházení a třídění fotografií, navíc je v něm díky vylepšenému panelu informací jednoduché přiřazovat hodnocení, značky, popis a klíčová slova. V režimu Mapa lze fotkám přiřazovat GPS souřadnice pouhým přetažením snímku na mapu.
Nový Editor je na první pohled přehlednější a práce v něm efektivnější, přináší totiž sjednocené ovládání a nastavení editačních funkcí. Dialogová okna jsou minulostí, nyní jsou všechny nástroje i filtry v Editoru umístěny v pravém panelu. Díky tomu se podle tvůrců zjednodušila práce při úpravách fotografií - uživatel nemusí funkce hledat, má jejich výběr i nastavení na jednom místě. Editor však přináší i nové funkce, například „Změnit rozměr podle obsahu“, která dává možnost změnit poměr stran fotografie bez nutnosti ořezat některou její důležitou část.
Zoner Photo Studio 16 je první desktopovou aplikací pro práci s fotografiemi, která je optimalizovaná pro dotykové ovládání. Technologický pokrok lze vidět také na rychlosti programu, od náhledů v RAW modulu po běžné otáčení fotografií, vše je svižnější a plynulejší díky GPU a hardwarové akceleraci.
Zoner Photo Studio 16 je v prodeji za cenu 1 499 Kč, uživatelé předchozí verze zaplatí 799 Kč. Krabicová verze za příplatek 299 Kč obsahuje novou knihu praktických rad k používání programu. Plná verze Zoner Photo Studia 16 se dá stáhnout a vyzkoušet 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz, zároveň zde lze nalézt další informace o programu a jeho novinkách.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud