Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přehodnocení bezpečnostní strategie

redakce 23.09.2013

Společnost HP představila nové produkty a služby, které umožňují narušovat aktivity útočníků, spravovat rizika, rozšířit možnosti zabezpečení svých sítí a lépe se chránit proti rostoucímu riziku ohrožení.

Kybernetická kriminalita neustále stoupá. Za uplynulých dvanáct měsíců nahlásilo krádež dat 92 % společností z žebříčku Forbes Global 2000.Za tímto vysokým číslem stojí zejména prohlubování spolupráce útočníků a vytváření důmyslnějších sítí, jejichž prostřednictvím dochází ke sdílení informací, a pokročilých nástrojů pro krádeže dat.

hp-logo

Bezpečnostní rizika zvyšuje také trend využívání vlastních zařízení (bring your own device, BYOD), kdy mohou IT oddělení snadno ztratit kontrolu nad koncovými zařízeními a kyberútočníkům se nabízí mnohem vyšší počet kontrolních bodů, které mohou napadnout.

Nové produkty a služby, které představila společnost HP mají umožnit podnikům zaujímat při řešení bezpečnostní problematiky jednotný přístup k zabezpečení informací a řešit správu rizik i plnění legislativních požadavků. Tyto nové produkty díky využití výsledků špičkového výzkumu HP v oblasti bezpečnosti a znalostí předních bezpečnostních odborníků pomáhají organizacím narušit spolupráci útočníků, optimalizovat svůj postoj ke správě rizik a rozšířit spektrum činností zajišťujících zvyšování bezpečnosti.

Překazit aktivity útočníka pomohou bezpečnostní řešení nové generace

Přístup HP k zabezpečení přerušuje životní cyklus útoku prevencí a detekcí hrozeb v reálném čase – od aplikační vrstvy po hardwarové i softwarové rozhraní.

Nové a vylepšené produkty HP nabízejí odvrácení hrozeb v reálném čase a technologii automatického léčení v kombinaci s crowdsourcovanými (davovými) zdroji bezpečnostního zpravodajství:

  • HP Threat Central – první komunitní platforma pro získávání bezpečnostních informací, umožňující v rámci boje proti aktivním kybernetickým hrozbám zajistit automatizovanou spolupráci mezi organizacemi v reálném čase.
  • HP TippingPoint Next-Generation Firewall (NGFW) – řeší rizika vznikající využíváním cloudových a mobilních technologií a BYOD zařízení.
  • HP ArcSight a HP Fortify nabízejí bezpečnostní technologie orientované na ochranu dat
  • HP SureStart, první a jediná samoléčebná technologie na trhu, která automaticky obnoví BIOS (Basic Input/Output System) počítače do původního bezpečného stavu v případě útoku nebo jeho porušení.

Správa rizik prostřednictvím bezpečnostních služeb

S rostoucí intenzitou organizovaných aktivit kyberútočníků se interní bezpečnostní týmy potýkají se schopností reagovat na rychlost a závažnost hrozeb.

Služba HP Managed Security Services (MSS) má poskytovat interním bezpečnostním týmům organizací odborné znalosti a pokročilé bezpečnostní informace pro urychlení identifikace hrozeb, reakce a nápravy. Se službou HP MSS jsou neoprávněná vniknutí detekována do 11,8 min. a 92 % závažných případů je vyřešeno do dvou hodin od jejich zjištění.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud