Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přenosný DVB-T tuner pro iPhone, iPod Touch a iPad

redakce 19.04.2011

Společnost Quentin uvedla do prodeje přenosný DVB-T tuner Elgato Tivizen, určený pro iPhone, iPod Touch a iPad. Zařízení poslouží jak ke sledování TV vysílání, tak pro záznam videa a stojí cca 3700 Kč.

 

Díky stejnojmenné aplikaci pro iOS zařízení a schopnosti vytvořit vlastní Wi-Fi síť je tento produkt ideálním doplňkem k iPad, iPhone a iPod touch. Samozřejmostí je kompatibilita s Mac OS X i Windows. Signál se bezdrátově přenáší do aplikace EyeTV 3 pro Mac, nebo do aplikace TerraTec Home Cinema pro Windows.

Televizi lze nejen sledovat on-line, ale vybraný pořad nahrát a nahrávku následně přesouvat mezi zařízeními. Vysílání se v několikaminutových smyčkách nahrává. Tato funkce se hodí také při sledování sportovních utkání – díky ní se lze vrátit na dřívější záběry předtím, než je nabídne režie, a také je-li potřeba sledování na krátký čas přerušit.

Tivizen je napájen baterií, která podle prodejce vydrží pohánět přístroj přibližně po 3,5 hodiny nepřetržitého vysílání. Informace o televizním vysílání jsou stahovány přímo z digitálního signálu, není tak potřeba připojení k internetu, a proto nic nebrání používat tuner i v zahraničí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud