Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přinese nová funkce v Mapách Google revoluci v plánování cest a výletů? Služba zbrojí na léto

Jiří Palyza 03.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Mapy Google získají nové "chytré" funkce. S podporou umělé inteligence vývojáři chtějí, aby navigační a vyhledávací možnosti byly více intuitivní. Léto je za dveřmi, a tak vám oznámené novinky třeba už usnadní plánování letních dovolených.

Rozsáhlá aktualizace, kterou vývojáři Googlu plánují uvolnit v nadcházejících dnech, přinese do Map Google řadu nových funkcí. Bez nadsázky by měly přinést revoluci v plánování výletů a vyhledávání mnohými oblíbených cílů: restaurací.

Zajímavostí je zejména využití umělé inteligence, která by měla umět rozpoznávat pokrmy na fotografiích a poskytovat podrobné informace, ke kterým patří název, cena a dokonce i oblíbenost.

Pro lepší přehled a ogranizaci výletů budou uživatelé moci vytvářet vlastní seznamy a po jejich sestavení je třídit. Nové funkce by měly přinést mnohem flexibilnější ovládání, a to ať už budete svou trasu plánovat nebo sestavovat žebříček oblíbených míst.

Mapy Google: objevte v cílových lokalitách zasvěcené tipy a oblíbená místa
 

Vyhledávání zasvěcených tipů v Mapách Google
Vyhledávání zasvěcených tipů v Mapách Google s předem připravenými seznamy, obsahujícími to "nej" v dané lokalitě z různých zdrojů, bude nejprve k dispozici v USA a Kanadě.
Zdroj: Google The Keyword

Nové funkce se ale neomezují pouze na lepší uspořádání, správu a zobrazení informací. Zejména v oblastech USA a Kanady Google do své mapové služby zavádí tři nové formáty předem připravených seznamů: přehled trendů pro momentálně oblíbená místa, seznam toho nejlepšího s tipy na oblíbená místa od uživatelské komunity, a seznam zasvěcených "tajných" tipů co lidi v daném městě zajímá, co navštěvují a kam rádi chodí.

Zatímco funkce seznamů jsou zaváděny celosvětově, speciální kategorie předem připravených seznamů jsou prozatím vyhrazeny pro uživatele v USA a Kanadě. Zatím Google neupřesnil, a tedy není jasné, kdy a zda vůbec budou tyto nové funkce zpřístupněny také v Evropě.

Zdroj: The Verge, Google Blog
 

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud