Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přístupová brána ZyXEL s duálním rádiem

redakce 07.12.2013

ZyXEL Communications představuje unifikovanou přístupovou bránu ZyXEL UAG4100.

Tato nová brána je určena pro sektor pohostinství, v tomto odvětví umožňuje podnikům dosahovat vysoké spokojenosti zákazníků. ZyXEL UAG4100, vyspělá brána s větší škálovatelností, jež přispívá ke zvyšování výnosů, navazuje na úspěch produktu N4100, který byl nainstalován ve více než 8 000 hotelích na celém světě.

V současnosti jsou lidé zvyklí mít připojení k internetu k dispozici kdykoli a kdekoli a většina z nich s sebou často nosí více než jedno mobilní zařízení. Většina stávajících síťových infrastruktur v hotelích či restauracích však nedokáže s tímto trendem držet krok, což vede k přerušovaným připojením a stížnostem ze strany zákazníků.

zyxel-dual-nahled

Brána UAG4100 podporuje dvě rádiové frekvence, 2,4 GHz a 5 GHz, aby mohla obsluhovat dvakrát více uživatelů než starší Wi-Fi brány. Duální rádio umožňuje, že se zařízení automaticky přepne do pásma 5 GHz, pokud je pásmo 2,4 GHz již plně obsazené. Zpracovává toky dat tak, aby zamezilo nestabilní přenos způsobený nedostatečným přenosovým pásmem. UAG4100 obsahuje platformu pro správu, která dokáže zvládat až 300 uživatelů současně – ať jsou připojeni kabelem, nebo bezdrátově. Brána zároveň stanovuje priority pro využití šířky pásma u každého účtu a zajišťuje tak kvalitní připojení k internetu. Zároveň však brání zneužívání přenosové kapacity. Díky lepšímu zážitku při nerušeném surfování na internetu zvyšuje tento produkt spokojenost zákazníků. 

Známá směrnice EU o uchovávání údajů (2006/24/ES), striktně vyžaduje, aby veřejně přístupné internetové služby zaznamenávaly internetový provoz. Tato směrnice ukládá podnikům, aby po dobu určitou uchovávaly záznamy o využívání internetu. Firmy v odvětví pohostinství musejí tyto předpisy plnit, aby se vyhnuly pokutám a správním sankcím. Pro majitele, kteří nemají k dispozici náležité vybavení, to ovšem může představovat značnou zátěž. Unifikovaná přístupová brána UAG4100 pomáhá podnikům, které stojí před těmito úkoly v oblasti dodržování předpisů, protože zaznamenává informace o uživatelských účtech, MAC adresy, zdrojové a cílové IP adresy atd. pro účely případné kontroly státních orgánů.

Brána UAG4100 nabízí též integrované fakturační funkce, a majitelé pohostinských zařízení ji tedy mohou využít pro generování optimálních přístupových oprávnění pro zákazníky. K těmto funkcím patří autentizace pomocí webového portálu, přihlášení s přijetím dohody s uživatelem a autentizace pomocí serveru RADIUS. ZyXEL UAG4100 také podporuje funkci SMS lístků (SMS ticketing), která uživatelské jméno a heslo nutné pro přihlášení přenáší do mobilních zařízení konkrétního uživatele. Uživatelé si tak mohou tyto informace komfortně uchovávat ve svých přístrojích a nemusejí se obávat ztráty vytištěných lístků.

Pokrytí rozsáhlejších objektů či areálů vyžaduje nasazení většího počtu přístupových bodů. Pro majitele je přitom nejdůležitější rychlá instalace bez narušení provozu daného podniku. Brána UAG4100 obsahuje integrovaný kontroler sítě WLAN a napomáhá instalaci přístupových bodů bez předchozí konfigurace. Jakmile UAG4100 naváže spojení s přístupovými body, je okamžitě příslušné nastavení použito pro každý přístupový bod. Prostřednictvím brány UAG4100 lze síť Wi-Fi také centrálně monitorovat a spravovat. Tím odpadají problémy, které by jinak byly s instalací sítě Wi-Fi spojeny.

Zdroj: TZ ZyXEL.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud