Přejít k hlavnímu obsahu

Privacy Suite 20

Martin Kučera 18.01.2020

Steganos Privacy Suite 20 přináší nástroje na zametení stop po surfování na webu i práci s počítačem i mobily, bezpečné ukládání hesel nebo šifrování souborů lokálně i v cloudu. ("Plná verze - Chip 02/2020.")

Pokud si chcete při práci s počítačem opravdu zachovat soukromí, nestačí vám běžné funkce obsažené ve Windows, potřebujete speciální nástroje.

Steganos Privacy Suite představuje ucelenou sadu nástrojů a funkcí na ochranu soukromí a zvýšení bezpečnosti při práci s počítačem a na internetu. Základní funkce na odstranění pozůstatků po surfování na webu a používání běžných aplikací doplňuje především možnost vytvoření šifrovaného úložiště pro citlivá data, jehož obsah může být, samozřejmě v šifrované podobě, synchronizován i s cloudovými úložišti Dropbox, Disk Google nebo OneDrive. Velmi užitečné jsou také funkce na bezpečnou správu hesel, přihlašovacích údajů, čísel platebních karet nebo bankovních účtů, spolupracující s běžnými internetovými prohlížeči. Databázi hesel je navíc možné synchronizovat i s tablety a smartphony s iOS a Androidem, abyste měli svá hesla kdykoli při sobě. Další z funkcí omezí například i zobrazování reklamy na webových stránkách nebo sledování vašeho pohybu po internetu reklamními systémy.

Další informace o používání programu najdete v tištěném Chipu v samostatném článku.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace Steganos Privacy Suite 20 v ceně 1 300 korun můžete po jednoduché registraci na internetu používat bez funkčních nebo časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace nebo technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Steganos Privacy Suite se vyplatí používat už jen kvůli spolehlivému správci hesel. Šifrovanou databázi přihlašovacích údajů a dalších citlivých informací lze prostřednictvím cloudu synchronizovat i s mobilními zařízeními. Pro použití s běžnými prohlížeči jsou k dispozici plug-iny. Další funkcí sady Steganos Privacy Suite je »TraceDestructor«, obsahující nástroje na vymazání všech pozůstatků po surfování na internetu v běžných webových prohlížečích, stejně jako odstranění stop po práci se standardními nástroji ve Windows a s Office aplikacemi. Funkce »Safe« vám umožní vytvořit si šifrované úložiště v počítači, v cloudu nebo na USB flash disku. K odemknutí může sloužit heslo nebo sekvence obrázků. Také můžete uložit klíč na USB flash disk nebo používat dvoufaktorové ověřování s pomocí autentifikační aplikace.

Pro synchronizaci hesel mezi vaším počítačem a mobilními zařízeními využívá Steganos Privacy Suite cloudová úložiště, kam se automaticky nahrává šifrovaná databáze hesel po každé aktualizaci jejího obsahu v počítači. Pro vytvoření šifrované databáze v cloudu použijte nástroj »Password Manager« a pak funkci »Cloud connection« v nabídce »File«. Do svého smartphonu nebo tabletu si pak instalujte aplikaci Steganos Mobile Privacy, která je dostupná pro Android a iOS.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2020

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme