Dříve než se do čištění pustíte, měli byste projektor odpojit od přívodu elektrické energie, a pokud jste ho ještě nedávno používali, musíte pochopitelně počkat, až úplně vychladne – některé části jsou nebezpečně horké.
Než s čištěním začnete, připravte si všechno potřebné vybavení, do kterého patří i sirka, čisticí tyčinka nebo podobná věc. Opatrně ji vložte do ventilátoru, aby se nemohl v průběhu čištění roztočit, což by ho mohlo poškodit. Šikovnou pomůckou při čištění projektoru i dalších podobných zařízení je stlačený vzduch. Stlačený vzduch ve spreji je relativně levný – stojí okolo 100 Kč. Nastavte vysavač na co nejmenší výkon a nasávejte s ním nečistoty, které se hromadí na jedné straně krytu při použití stlačeného vzduchu. Tak zabráníte tomu, aby se prach z projektoru při použití vzduchu přesunul na jiné místo. Máte-li kompresor, můžete ho samozřejmě použít místo stlačeného vzduchu, ale zkontrolujte, zda z něj nestříká olej.
Nejefektivnějším způsobem čištění filtru je však voda. Opatrně vyjměte filtr z krytu projektoru a vyčistěte ho vlažnou vodou – nepoužívejte raději žádné čisticí prostředky, které by ho mohly poškodit. Než filtr umístíte zpět do projektoru, musí být úplně suchý.