Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Profesionální jogín

Pavel Trousil 13.02.2016

Společnost Lenovo představila novinku na poli konvertibilních zařízení. Ultrabook ThinkPad X1 YOGA přináší čtyři režimy použití, typické pro všechna zařízení řady YOGA, v byznysovém provedení. Jako první vícerežimový ultrabook se může pochlubit 14“ OLED displejem. 

Lenovo ThinkPad X1 YOGA svým vzhledem připomíná klasický notebook z rodiny ThinkPad a přitom je možné ho díky dvěma pantům používat ve čtyřech různých módech. Záleží jen na uživateli, zda mu v danou chvíli bude pro práci více vyhovovat režim Notebook, Tablet, Stojánek či Stan. Stejně jako ostatní profesionální notebooky ThinkPad nabídne i model X1 YOGA odolnou konstrukci. Přitom se tento 14“ ultrabook může pochlubit tenkým, 17mm profilem při pouhých 1,27 kg váhy.

lenovo-thinkpad-x1-yoga-02-nahled

Dotykový IPS nebo OLED displej nabízí rozlišení až WQHD (2560 x 1440), vysokou světelnost a jasné a věrné zobrazení všech barev. Dostatečný výkon pro produktivní práci zajišťuje notebooku kombinace procesoru až Intel Core i7 vPro, operační paměti až 16 GB DDR3 a systém Windows 10 Pro. Vnitřní PCle NWMe SSD úložiště s kapacitou až 1 TB. O online konektivitu se postará připojení WLAN, dostupné v několika variantách, nebo volitelné připojení WWAN, které nabídne zabudovaný modem Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A s podporou vysokorychlostního připojení LTE (4G) Advanced Carrier Aggregation s rychlostí stahování až 300 Mb/s.

 ThinkPad X1 YOGA disponuje také patentovanou klávesnicí Lift and Lock. Rám klávesnice se při přechodu do režimu Tablet automaticky nadzvedne a klávesy se uzamknou, aby nedocházelo k jejich nechtěnému stisknutí a ultrabook se pohodlněji držel. Zařízení je zároveň vybaveno integrovaným dobíjecím perem Active Pen pro procházení dokumentů nebo psaní poznámek. Stačí pouhých 15 vteřin nabíjení a pero vydrží až 100 minut používání.

Ultrabook dále nabízí tři USB 3.0 porty, HDMI, microSD, Mini DisplayPort či podporu dokovacích stanic WiGig a OneLink+. Kromě dotykové čtečky otisků prstů a bezpečnostního čipu TPM je ThinkPad X1 YOGA vybaven také technologií Intel vPro a zámkem Kensington Lock. Ultrabook ThinkPad X1 YOGA bude na našem trhu dostupný v druhé polovině února za cenu začínající na 53 990 Kč. Model s OLED displejem bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud