Přejít k hlavnímu obsahu

První informace o Windows 8

redakce 15.09.2010

Ve výzkumných laboratořích po celém světě se začínají rodit zajímavé technologie pro budoucí operační systém z Redmondu. Zdá se, že Microsoft má s novými Windows 8 našlápnuto správným směrem.

Atmosféra na microsoftské konferenci PDC (Professional Developer Conference) byla dobrá – až do okamžiku, kdy jeden z novinářů položil otázku: „Co plánujete pro Windows 8?“ V té chvíli vedoucí sekce Windows Steven Sinofsky doslova zkameněl a v sále se rozhostilo ticho. Otázka byla položena znovu, konkrétní odpovědi se však ani tentokrát nikdo nedočkal. I přes mlčení ze strany Microsoftu ale některé detaily unikly – nicméně jen ty, které se týkají rozhraní, nikoliv technologie…
Zatímco však na PR hradbách Redmondu panuje mrtvolné ticho, uvnitř už se intenzivně pracuje na nástupci Windows 7. Na základě kusých informací z některých zdrojů lze již předběžně odhadnout dva možné termíny vydání: v blogu nejmenovaného vývojáře se objevil termín 1. července 2011, jiné zdroje uvádějí jako termín RTM (Release to Manufacturing – uvedení do výroby) konec roku 2012.
Jedním z důvodů pro mlčení Microsoftu o Windows 8 bude pravděpodobně „Vista šok“, kdy mediálně propíraný operační systém změnil náladu v Redmondu z „wow“ na „ouvej“. Ať už byly příčiny neúspěchu jakékoliv, Microsoft je nyní při prezentaci nového systému opatrnější.

Článek o nových Windows 8 najdete v Chipu 10/2010, který vychází 25.9. 2010.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud