Přejít k hlavnímu obsahu

Realme se stává s 50 miliony prodanými výrobky nejrychleji rostoucí značkou smartphonů

redakce 03.11.2020

Společnost realme byla označena za nejrychleji rostoucí značku, která dosáhla milníku 50 milionů prodaných chytrých telefonů. Označení vychází z dat zprávy Counterpointu o dodávkách chytrých telefonů za třetí kvartál letošního roku.

Značka realme tohoto úspěchu dosáhla za pouhých devět čtvrtletí. Kromě tohoto milníku zaznamenala společnost realme také vysokou úroveň čtvrtletních dodávek, a to 14,8 milionu. Stala se tak nejrychleji rostoucí značkou na světě za třetí čtvrtletí. Mezikvartálně vzrostla o 132 %, nabrala na síle a předčila očekávání analytiků.

Podle Counterpointu představuje míra růstu objemu dodávek společnosti realme „nejsilnější dynamiku růstu mezi hlavními světovými výrobci OEM (Original Equipment Manufacturer)“. „realme se rozrostlo a stalo se jednou z top 5 nebo dokonce top 3 značek na svých klíčových trzích, včetně Indie, Indonésie, Bangladéše, Filipín a některých dalších zemí jihovýchodní Asie,“ říká analytik Abhilash Kumar ze společnosti Counterpoint.

 

realmeincrease-pr1

Srovnání růstu jednotlivých značek – počet kvartálů nutných k dosažení počtu 50 milionů dodaných kusů smartohonů | Zdroj: Counterpoint Q3 2020 Global Smartphone Shipments Report

realmeincrease-pr2

Počet dodaných kusů smartphonů za období třetího čtvrtletí 2020 / tržní podíl / růst | Zdroj: Counterpoint Q3 2020 Global Smartphone Shipments Report

V souladu se svým sloganem „Dare to Leap“ realme přijímá strategii prodeje vysokých výkonů a designových, kvalitních produktů za atraktivní cenu. „Díky snaze přinést spotřebitelům cenově dostupné, ale prémiové, produkty a schopnosti nabízet plynulé digitální nakupování a poprodejní služby v různých zemích se realme stalo nejodolnější značkou během a po pandemické krizi,“ říká výzkumný analytik Abhilash Kumar. Image značky a udávání trendů v oboru přispěly k budování důvěry zákazníků a povědomí o značce.

Ocenění za design

realme-7pro

Smartphony Realme patří ve střední třídě k velmi oblíbeným především díky dobrému výkonu a výbavě za výhodnou cenu. | Zdroj: Realme

„Ve společnosti realme žijeme podle naší filozofie, kterou je odvaha skočit vpřed v inovacích, designu a hodnotách produktu. S tím se mohou mladí lidé identifikovat,“ říká Sky Li, generální ředitel realme. Značka realme získala pět nejlepších mezinárodních ocenění za design a na svých produktech spolupracovala s významnými designéry světové úrovně prostřednictvím designového studia realme.

realme také přináší technologické inovace. Je jednou z prvních společností využívajících v telefonu procesor Snapdragon 865/765G spolu s 64Mpx fotoaparátem. Ještě důležitější je, že tyto inovace umožnily společnosti představit smartphony s podporou 5G sítě.

Celosvětová expanze

Společnost realme riskovala rychlou expanzi na více než 61 trhů po celém světě a za pouhé dva roky patří mezi 5 nejlepších značek na více než 13 trzích, a obsadila tak 7. místo v celosvětovém žebříčku. Značka rozšířila a nabídla řadu produktů AI of Things (AIoT), jako jsou chytrá zvuková zařízení a obrazové a další lifestylové produkty. V Indii realme prodalo více než 1 milion inteligentních zvukových zařízení, a dosáhlo tak prvního místa v podílu na trhu za druhé čtvrtletí roku 2020. V roce 2020 realme dosud vydalo více než 50 produktů AIoT a v příštím roce chce toto číslo zdvojnásobit.

mohlo by vás také zajímat: test realme 7 a realme 7 pro – kandidáti na hity předvánoční prodejní sezony


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud