Přejít k hlavnímu obsahu
Elektromobilita

Revoluční elektromotor: přinese novinka zásadní změnu v dalším vývoji elektroaut?

Jiří Palyza 10.03.2024
Zdroj: Matthijs Waanders/Unsplash

Novým systémem elektrického pohonu chce japonský výrobce celé branži elektrických vozidel ukázat, jak snížit náklady, zvýšit efektivitu výroby a celou oblast elektrické mobility více přiblížit koncovému zákazníkovi. Bude Nissan se svou misí úspěšný a má vůbec šanci uspět proti levné čínské konkurenci?

Kapitoly článku

Japonská automobilka Nissan oznámila, že u budoucích modelů elektromobilů zavede nejmodernější modulární technologii pohonu. Cílem této inovace je optimalizovat proces vývoje, minimalizovat náklady a zvýšit výkon.

Připravuje se nový systém pohonu pro elektromobily

Systém, který Nissan představil už dříve a je známý pod označením "x-in-1", integruje několik prvků elektrického pohonu do jediného modulu. Má nahradit těžkopádnou montáž pohonných jednotek v současných vozidlech.

Nissan si od nové technologie hodně slibuje. Očekává, že nová technologie výrobci umožní do roku 2026 dosáhnout cenové parity mezi spalovacími a hybridními modely e-Power, a do roku 2030 mezi plně elektrickými a benzinovými vozidly.
 

Mohlo by vás zajímat

Klíčem k dosažení těchto ambiciózních cílů je zjednodušení výroby a maximalizace počtu identických dílů v rozšiřující se nabídce elektromobilů Nissan. Toshihiro Hirai, senior viceprezident a vedoucí oddělení pohonných jednotek a elektromobilů Nissanu, už dříve v této souvislosti uvedl, že nové pohonné jednotky budou na trh uvedeny v roce 2024 respektive 2025, a do sériové výroby se dostanou v roce 2026.

Nissan chce být plně elektrickým
 

Moderní studie konceptu e-auta Nissan
Nissan plánuje postupnou elektrifikaci své modelové nabídky vozidel. Na ikonické vozy Nissan Silvia, Skyline či GTR už nám pravděpodobně zbydou jen vzpomínky.
Zdroj: Martin Katler/Unsplash

Nový systém pohonné jednotky japonská automobilka oznámila týden poté, kdy proběhl její příslib urychlení přechodu na globální elektrifikaci. Zástupci společnosti uvedli, že do fiskálního roku 2026 chce dosáhnout 44 % svých celosvětových prodejů díky částečně a plně elektrickým vozidlům.

Přechod na novou modulární technologii pohonu je součástí širšího průmyslového trendu, směřujícího k jednodušším a účinnějším pohonům elektromobilů. S rostoucím nástupem elektromobilů se výrobci snaží snížit náklady na baterie a pohonné jednotky, aby byly pro spotřebitele dostupnější.

Toto oznámení je nadějí pro budoucnost elektromobilů, protože ukazuje na snahu o inovace a snižování nákladů, což by mohlo pomoci především spotřebitelům.

Zdroj: Electric Motor Engineering, UK Car Discount
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud