Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počkejte s nákupem elektroauta. Baterie na superrychlé nabíjení může velmi brzy změnit svět elektromobility

Josef Mika 19.08.2023

Společnost CATL, největší čínský výrobce baterií, představila novou super baterii, která se bude brzy používat v elektrických automobilech. Možná se vyplatí počkat na nové modely.

Čínský výrobce baterií CATL představil novou baterii s názvem Shenxing, která slibuje revoluci v elektromobilitě.

S touto baterií by elektromobily měly být schopny dosáhnout dojezdu 400 kilometrů za pouhých deset minut nabíjení. Tento průlom je považován za začátek éry superrychlého nabíjení elektromobilů. Pro srovnání, Tesla uvádí, že její Supercharger dokáže za 15 minut nabít vůz až na 275 kilometrů.

Baterie Shenxing od výrobce CATL údajně poskytuje celkový dojezd 700 kilometrů na jedno nabití. Sériová výroba tohoto LFP (lithium-železo-fosfátového) článku má být zahájena už letos a na trhu bude údajně k dispozici od prvního čtvrtletí roku 2024.

Čína je lídrem na trhu baterií pro elektromobily a společnost CATL zahájila svou první výrobu mimo Čínu v Německu, ve spolkové zemi Durynsko, v prosinci loňského roku.

Čína v oblasti elektromobility šlape na plyn a pomalu přebírá vedení v oblasti vývoje i výroby. Evropský autoprůmysl i tradiční světové značky si pomalu zvykají na velkou čínskou konkurenci.

Zdroj: CATL


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud