Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Routery Netgear podporují technologii Beamforming+

redakce 27.06.2013

Router Netgear R6300 a USB adaptér A6200 nyní obsahují technologii Beamforming+, která vylepšuje bezdrátový výkon až o 60 %

Společnost NETGEAR oznámila implementaci technologie Beamforming+ do svých přístrojů založených na nejnovější generaci Wi-Fi 802.11ac – dvoupásmového gigabitového routeru R6300 a dvoupásmového USB adaptéru A6200. Technologie Beamforming+ je rovněž také stávajícím majitelům zařízení R6300 a A6200 prostřednictvím zdarma poskytovaného upgradu firmwaru.

Nový firmware pro router R6300 a adaptér A6200 zvyšuje výkon, dosah i spolehlivost Wi-Fi sítě během připojení k jiným Wi-Fi zařízením, která rovněž podporují technologii Beamforming+. Uživatelům, jejichž síť tvoří modely R6300 a A6200, přinese upgrade firmwaru výrazné zlepšení provozu jejich bezdrátové sítě a navýšení rychlosti až o 60 %.

NETGEAR Beamforming+ je inteligentní technologie zaměřující se na optimalizaci Wi-Fi signálu, která rozšiřuje pokrytí, snižuje rušení, odstraňuje tzv. „mrtvé zóny“ a zvyšuje rychlost 802.11ac Wi-Fi připojení. Navazuje na standard Beamforming, který společnost NETGEAR poprvé demonstrovala na veletrhu Consumer Electronics Show letos v lednu.

Technologie NETGEAR Beamforming+ sleduje umístění bezdrátových zařízení v síti a směruje Wi-Fi signál vždy přímo na tato zařízení. Neustále kontroluje a zohledňuje také pohyb mobilních zařízení, jako jsou mobilní telefony a tablety, pro nejvyšší efektivitu distribuce Wi-Fi signálu. Tato inteligentní distribuce signálu cíleně zesiluje bezdrátový signál a poskytuje vysoce stabilní Wi-Fi připojení i nejnáročnějším aplikacím, zajišťujícím např. přenos hlasu a videa ve vysokém rozlišení.

Bezdrátový standard 802.11ac nabízí celosvětově nejrychlejší Wi-Fi datové přenosy. Přístroje, které jsou na něm založeny, dosahují prostřednictvím Wi-Fi rychlosti převyšující 1 Gb/s, což umožňuje komfortní bleskové stahování on-line obsahu či mnohem rychlejší synchronizaci velkých video a hudebních souborů. Vysoká rychlost 802.11ac technologie je ideální pro mobilní zařízení, jakými jsou typické smartphony a tablety, protože poskytuje přibližně trojnásobný výkon při podobné energetické náročnosti, jako zařízení založená na Wi-Fi standardu 802.11n. První inovátorské společnosti již uvolnily smartphony s podporou technologie 802.11ac, jako například Samsung Galaxy S4 nebo HTC One, masivnější nástup dalších 802.11ac smartphonů, tabletů a televizorů lze očekávat během nadcházejícího roku.

Dostupnost

Firmware obsahující podporu technologie Beamforming+ je dostupný na webu (pro router R6300), resp. (pro adaptér A6200). Dostupnost firmwaru s podporou technologie Beamforming+ pro všechny ostatní 802.11ac přístroje NETGEAR se očekává během letošního léta.

 

 

Zdroj: TZ Netgear.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud