Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rychlé a odolné microSD karty

Pavel Trousil 18.12.2015

Nejnovější paměťové karty Samsung ze série PRO Plus kombinují rychlost s kapacitou. Jsou použitelní v chytrých telefonech, dronech či akčních kamerách.

Společnost Samsung Electronics představila nové paměťové karty PRO Plus s kapacitou 128 GB, založené na MLC NAND řešení. Uplatnění nacházejí například v akčních kamerách, dronech, prémiových smartphonech nebo v digitálních zrcadlovkách s funkcí nahrávání a přehrávání v rozlišení 4K. Na českém trhu budou dostupné od konce ledna za doporučenou maloobchodní cenu 3 690 Kč.

Paměťové zvládnou nahrávání velkokapacitních videí, fotografií a multimediálního obsahu ve vysokém rozlišení. Jsou nejnovějším přírůstkem do série paměťových karet PRO Plus, kterou Samsung poprvé představil v květnu 2015 ve verzích s kapacitou 32 a 64 GB. Nejnovější microSD se dodávají v provedení UHS-I Speed Class 3 (U3) a Speed Class 10. Nabízejí tak rychlost až 95 MB/s při čtení a až 90 MB/s při zápisu dat.

V akčních kamerách dokážou zaznamenat 4K UHD video až o délce 3 hodiny a 50 minut nebo 16 hodin a 20 minut v rozlišení Full HD, aniž by bylo nutné vyměnit nebo nahradit paměťovou kartu. Kromě toho uloží až cca 10 000 fotografií nebo 30 000 MP3 písní. Podle Samsungu se vyznačují se čtyřmi vlastnostmi a to voděodolností (IEC60529, IPX7), tepelnou odolností, odolností proti rentgenovému záření a proti magnetickým vlnám. Fungují v teplotách od -25 °C až do 85 °C a přežijí teploty od -40 °C do 85 °C, když se zrovna nepoužívají. Data uložená na kartě neovlivní rentgenové záření a odolají působení 15 000 Gaussovy magnetické síly (ekvivalent vysokofrekvenčního MRI skeneru). Záruka je 10 let.  


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud