Přejít k hlavnímu obsahu

S8 a S8+: Problémy s výkonem a tvrdý dopad

redakce 10.05.2017
info ikonka
Zdroj:

Samsung vybavuje nové modely smartphonů S8 a S8+ různými paměťovými moduly. To však není vše, s čím se u těchto úspěšných a elegantních novinek můžete setkat.

Samsung Galaxy S8/S8+: různé druhy instalovaných pamětí mohlou způsobit odlišnosti v chování telefonů

Samsung Galaxy S8/S8+: různé druhy instalovaných pamětí mohlou způsobit odlišnosti v chování telefonů. Zdroj: chip.de

Na použitých paměťových modulech, používaných v telefonech, zcela jistě závisí jejich výkon. Ale na rychlosti použitých paměťových modulů závisí také funkčnost telefonu, jak vidíte na úvodním obrázku. Většina uživatelů si však rozdílu nevšimne.

Samsung navrhl Galaxy S8 zřejmě s různými paměťovými moduly. Jak plyne ze zpráv amerických médií, Samsung osazuje telefony paměťmi UFS 2.1, na druhou stranu se v nich můžeme setkat i se starší generací paměťových modulů UFS 2.0, které jsou o něco pomalejší. Při každodenním používání je rozdíl v rychlosti mezi jednotlivými generacemi paměťových modulů marginální. Výrobce o nasazení modulů UFS 2.1 v telefonech S8 slíbil informovat veřejnost na svých webových stránkách.

Jak zmiňuje německý Chip, v Německu (ale i u nás) se prodávají modely S8/S8+ s procesorem Exynos. Paměti UFS 2.0 by ale měly být instalovány pouze s procesorem Snapdragon, prodávaným ve Spojených státech.

Různé druhy instalovaných modulů v nových telefonech Samsungu si lze vysvětlit dvěma způsoby: na jedné straně jde o zajištění výroby telefonů, o něž je velký zájem, kdy se pak do telefonů dostávají různé moduly od různých výrobců a dodavatelů – a to ovlivňuje jejich parametry. Za druhé po dodavatelích jsou požadována velká množství těchto modulů zřejmě většinou v režimu just-in-time, kdy v případě nedostatku rychlejších modulů může dojít k jejich nahrazení moduly pomalejšími. Podobně jako Samsung jsou na tom i další výrobci, Chip.de například zmiňuje čínského výrobce Huawei, který v některých modelech P9 a P10 nahradil paměti UFS 2.1 částečně výrazně pomalejšími EMMC čipy.

Galaxy S8 při pádové zkoušce těžce poškozen

Po několika shozech z výšky 80 ndošlo k prasknutí rohu skla chráněného technologií Gorilla Glass 5. generace. Zatím není jasné proč tomu tak je. Zdroj: chip.de

Po několika shozech z výšky 80 cm došlo k prasknutí rohu skla chráněného technologií Gorilla Glass 5. generace. Zatím není jasné proč tomu tak je. Zdroj: chip.de

Galaxy má inspirovat zájemce především velkým displejem. Ten používá technologii Gorilla Glass páté generace. Přesto v Německu uznávaný časopis Stiftung Warentest dokázal zničit displej tohoto mobilního telefonu při běžném pádovém testu. Jeho výsledek se dá shrnout do věty: „Displeje mobilních telefonů Samsung Galaxy S8/S8+ jsou citlivější než u jakéhokoli jiného smartphonu.“ Při pádové zkoušce zařízení totiž citelně utrpělo. Při 50 shozech z výšky 80 cm došlo k vážnému poškození displeje, objevily se trhliny, praskliny a roztříštěné rohy.

V testu renomovaného německého testovacího časopisu po 50 pádech z výšky ze sta skončil displej rozbitý. Zdroj: chip.de

V testu renomovaného německého testovacího časopisu po 50 pádech ze sta z výšky 80 cm skončil displej rozbitý. Zdroj: chip.de

V testu s názvem „Elegantní, silný, citlivý“, viz zde: https://www.test.de/Samsung-Galaxy-S8-und-S8-Schick-stark-empfindlich-5175776-0/, redakce upozorňuje na to, že běžně se provádí sto shozů ze stolu na tvrdou podložku. Samsung Galaxy S8 nevydržel ani polovinu testu. Většina telefonů v tomto testu ale prochází s označením „bez výrazného poškození.“ Proč ale telefony S8 s displejem, chráněným navíc progresivní technologií Gorilla Glass páté generace, jsou tak náchylné k prasknutí, není doposud známo.  

Pro uživatele z toho plyne, aby si na telefony – a především na jejich displeje – dávali velký pozor a nenamáhali je na ohyb (například při nošení v zadní kapse kalhot) a striktně se snažili zabránit jejich pádu.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme