Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zlepšit připojení k Wi-Fi? Toto skryté nastavení najdete v mobilech Samsung

Jiří Palyza 10.04.2025
Muž zkoumá Wi-Fi na svém telefonu
info ikonka
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Nekonečné načítání stránek, sekající se video nebo vypadávající hudební streaming. S projevy slabého signálu Wi-Fi se už setkal jistě každý. Pokud byste rádi zapátrali po příčinách, k dispozici je celá řada praktických nástrojů pro monitoring sítě. Uživatelé smartphonů Samsung navíc mohou těžit z výhody, kterou nabízí jejich zařízení. Skryté menu totiž nabízí překvapivě hodně.

Kapitoly článku

Nastavení Wi-Fi na telefonu Samsung

Základní nabídka možností nastavení bezdrátového internetu je v androidových smartphonech jen velmi omezená. Často se musíte spokojit vlastně jen s možností připojení k dostupné Wi-Fi, případně se vám zobrazí přehled sítí, které jsou ve vašem okolí k dispozici. Pokročilejší možnosti zabudovaná nabídka nemá a pokud byste chtěli více, nezbyde, než sáhnout po některém z řešení třetích stran.

Jednou z aplikací, kterou bychom vám pro práci s Wi-Fi určitě doporučili, je WiFiman. Nicméně do ovládacího prostředí mnoha modelů smartphonů výrobci integrovali skryté nabídky, které nabízejí mnohem pokročilejší možnosti pro nastavení a práci s bezdrátovým internetem.

Velkou výhodu v tomto ohledu mají uživatelé zařízení Samsung Galaxy, kteří si na svých zařízeních mohou odemknout laboratoř pro připojení Connectivity Labs. Něco podobného mohou nabízet i ostatní výrobci. Stačí jen vyzkoušet, zda uvedený postup, či jeho drobné obměny, budou k zobrazení skrytých nabídek úspěšné.

Jak na to?

První server, který o skryté nabídce pro bezdrátový internet ve smartphonech a tabletech Samsung informoval, byl Nextpit. Je zasutá v uživatelském rozhraní One UI už od verze 5. Jde o nadstavbu Androidu, kterou Samsung instaluje na svá zařízení, rozšiřující základní androidové možnosti o specifické funkce.

V případě Wi-Fi se jedná o speciální vývojářské funkce, které lze aktivovat v části nastavení bezdrátového internetu na telefonu. Funguje to následujícím způsobem:

  1. Na svém zařízení jděte do nastavení a zde zvolte možnosti Wi-Fi; můžete to také najít v oznamovací liště či liště rychlého přístupu.
  2. Klepněte na symbol tří teček a ve vyskakovací nabídce zvolte „Inteligentní Wi-Fi“.
  3. Na zobrazeném přehledu s přepínači se přesuňte až dolů. Zde opakovaně klepejte na položku „Inteligentní Wi-Fi“ se zobrazenou verzí firmwaru; v závislosti na konkrétním modelu to bude potřeba udělat pětkrát až desetkrát.
  4. V určitý okamžik se skryté funkce odemknou a v nabídce uvidíte novou položku: „Connectivity Labs“. V takovém případě máte vyhráno.
Samsung Connectivity Labs
info ikonka
Zdroj: Samsung Connectivity Labs / Overclockers
V tajné nabídce pro Wi-Fi najdete například podrobné statistiky o využívání sítě.

Jednoduchá vychytávka přímo v OneUI

Funkce Connectivity Labs nabízejí širokou škálu informací a nástrojů pro práci s Wi-Fi. Například si můžete zobrazit týdenní statistiky o využívání sítě vaším zařízením, nebo prozkoumat detaily o uložených sítích Wi-Fi. Snadno tak zjistíte, které z nich se nepoužívají.

Obzvlášť praktický nástroj najdete pod názvem „Home Wi-Fi Inspection“ – průzkum domácí Wi-Fi. S jeho pomocí si můžete otestovat konfiguraci své domácí sítě a získat rady, jak zlepšit zabezpečení. Můžete také otestovat kvalitu signálu v různých místech svého domova, zjistit slabá místa a následně například jinak umístit router, což vám hned zlepší pokrytí.

Mohlo by vás zajímat

Ještě hlouběji do oblasti Wi-Fi vás zavedou funkce sdružené pod názvem „Wi-Fi developer options" – „Wi-Fi: možnosti pro vývojáře“. Najdete zde pokročilé funkce pro diagnostiku sítě, anebo historii předchozích připojení.

Můžete si zde také přenastavit jeden důležitý parametr, který ovlivňuje výdrž baterie: interval skenování Wi-Fi. Čím nižší je četnost, tím déle baterie vydrží. Prostřednictvím nabízených možností také lze provést úplný restart Wi-Fi. To může pomoci při problémech s připojením či nestabilitou Wi-Fi připojení.

Zdroj: YouTube/Review Informations


Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme