Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung chce dohnat Apple: Galaxy S23 dostane výrazně lepší akumulátor

Jiří Palyza 22.04.2022

Lídr v oblasti smartphonů zřejmě plánuje do své nové generace smartphonů Galaxy S23 instalovat mnohem výkonnější akumulátory. To by mu umožnilo v tomto parametru dohnat velkého konkurenta Apple a jeho iPhony.

Nejnovější informační úniky naznačují, že jihokorejský výrobce vybaví řadu Galaxy S23 akumulátory s větší kapacitou. Pravděpodobně jde o snahu Samsungu konečně dohnat ostatní konkurenty. Pokud jde o výdrž běhu na akumulátor, Samsung sází na modernizaci díky nové technologii. Slibuje o 10 % větší hustotu energie.

Současné modely iPhonů od Apple se stále mohou chlubit nejlepší výdrží na akumulátor na trhu. Vypadá to, že Samsung chce náskok konkurence dohnat, a to v minimálně u jeho vlajkových lodí očekávané generace Galaxy S23. Podle nejnovějších úniků bude řada S23 s kódovým označením "Diamond" vybavena akumulátory s výrazně vyšší kapacitou, než jakými jsou vybaveny modely Galaxy S22.

Samsung Galaxy S23: nová technologie akumulátoru by měla zajistit lepší výkon

s22

Nová generace oblíbených smartphonů jihokorejského výrobce, Galaxy S23, by měla být osazena akumulátory s novou technologií a vyšší kapacitou. Samsung tak chce snížit především náskok konkurenčních iPhonů. | Zdroj: Zana Latif/Unsplash

Kvůli snížení kapacity akumulátoru ze 4000 mAh, kterým byl osazen model Galaxy S21, na 3700 mAh u modelu Galaxy S22, se na adresu Samsungu snesla kritika. To ale výrobce chce u očekávaného modelu S23 napravit. Ten by podle nejnovějších informačních úniků měl být vybaven akumulátorem s kapacitou 4500 mAh. Údajně se podobných vylepšení dočkají i modely Galaxy S23+ a S23 Ultra, u nichž bude kapacita akumulátoru zvýšena na 5000 mAh, respektive 5500 mAh.

Samsung si hodně slibuje od nové technologie pro akumulátory, kterou výrobce plánuje použít pro S23. Součást koncernu, Samsung Digital Interface (SDI), použije metodu stohování, která se aplikuje při výrobě akumulátorů pro elektromobily. Ta by měla i v případě akumulátorů pro smartphony o 10 % zvýšit hustotu energie. Výroba už údajně začala. Společnost má výrobní linku ve své továrně v čínském Tchien-tinu.

Zdroj: TheElec


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud