Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung plánuje revoluci v oblasti fotoaparátu: připravovaný model mění dosavadní pravidla

Jiří Palyza 23.08.2023

Nejnovější úniky o připravovaném špičkovém modelu smartphonu od Samsungu naznačují, že bude vybaven výraznou aktualizací fotoaparátu. Co má jihokorejský výrobce v plánech?

Kapitoly článku

Samsung vyvíjí snímače fotoaparátů do chytrých telefonů už delší dobu. První 200MPx snímač byl představen v loňském roce a osadila jej Motorola do svého modelu Edge 30 Ultra. Bylo to ještě předtím, než jej Samsung uvedl ve vlastním zařízení, kterým se stal Galaxy S23 Ultra. Je dost možné, že výrobce už testuje další snímače nové generace s ještě vyšším rozlišením.

Zpráva přichází od poměrně neznámého tipaře, který si říká Tech_Reve, který se ale ve svých únicích poměrně trefuje. Ve svém nejnovějším příspěvku tvrdí, že Samsung v současnosti pracuje na několika verzích obrazových snímačů. Jde o ISOCELL GN6 s rozlišením 50 MPx, v jehož případě jde o první jednopalcový snímač výrobce. Dále také zmiňuje ISOCELL HP7 s velikostí pixelu 0,6 um a rozlišením 200 MPx.

twitter

| Zdroj: Twitter/Revegnus (@Tech_Reve)

Samsung Galaxy S26 s 440MPx senzorem? To se pravděpodobně nepodaří

Pixely u senzoru ISOCELL HP7 jsou údajně výrazně větší než u aktuálně osazeného snímače v Galaxy S23 Ultra. Nicméně únik se rovněž zmiňuje o snímači ISOCELL-HU 1 s rozlišením jen stěží představitelných 440 MPx.

Tech_Reve ale dodává, že tyto snímače se do telefonů společnosti Samsung možná vůbec nedostanou. Místo toho se očekává, že ISOCELL GN6 bude vyhrazen čínským výrobcům, kteří jím budou osazovat své smartphony a 440 MPx snímač může být určen pro nasazení v elektromobilech. Tipař dodává, že trojice doposud neoznámených snímačů ISOCELL má být hotova do konce roku 2024.

Budou telefony Galaxy do budoucna pořizovat fotky s rozlišením 320 MPx?

Vedle zmíněných ale Samsung samostatně vyvíjí snímač s rozlišením 320 MPx. Model ISOCELL, který prozatím nemá označení, by pravděpodobně mohl být použitý v telefonu Samsung Galaxy S26 Ultra a nahradit současný senzor ISOCELL HP1 s rozlišením 200 MPx.

Pochopitelně ale k celému tématu prozatím nejsou k dispozici žádné další informace, například o velikosti jednotlivých pixelů nebo ploše snímače. Nakonec, trojice nových modelů smartphonů generace Galaxy S26 se očekává až na jaře 2026.

Každopádně nyní je srpen 2023 a model Galaxy S23 Ultra Samsung na trh uvedl teprve před několika měsíci. Je tedy docela možné, že se plány výrobce do termínu uvedení Galaxy S26 Ultra ještě několikrát změní. Jde tedy pouze o malý náhled do plánů společnosti. Do jaké míry se přetaví v realitu teprve uvidíme.

Zdroj: PhoneArenaTwitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud