Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Server pomáhá firmám exportovat pomocí českých kontaktů žijících v cizině

redakce 29.03.2013

Projekt Žijeme v zahraničí.cz, který usnadňuje vstup malým a středním firmám na zahraniční trhy pomocí českých kontaktů žijících v cizině, se úspěšně rozvíjí. Počet krajanů se zájmem o spolupráci s českými exportéry roste. Současně přibývá i počet registrovaných firem, které chtějí získat informace o zahraničních trzích.

 

Služba ŽIJEME V ZAHRANIČÍ.cz je určena malým a středním firmám, které si chtějí bez zbytečné byrokracie usnadnit vstup na mezinárodní trhy. Tento projekt totiž dává českým podnikatelům k dispozici síť kontaktů, která jim pomůže prověřit exportní příležitosti či posílit jejich stávající obchodní pozici v zahraničí. Služba současně nabízí českým občanům žijících v cizině zajímavou možnost k novému druhu podnikání či přivýdělku.

 

Díky takto získaným kontaktům se podnikatelé snáze vypořádají například s nedostatkem obchodních styků na lokální úrovni, s neznalostí místního jazyka u netradičních destinací, nízkou informovaností o ekonomickém potenciálu dané země a podobně. Firmy, které mají o službu zájem, se mohou zaregistrovat na webu www.zijemevzahranici.cz. Obratem dostanou možnost prezentovat svoji společnost a exportní produkty Čechům či lidem s českými kořeny v zahraničí.

Projekt využívají i lidé žijící v cizině, kteří mají zájem nabídnout své služby českým exportérům. V zahraničí žije dlouhodobě zhruba 200 tisíc Čechů, kterým projekt nabízí odrazový můstek k rozvoji podnikání nebo přivýdělku. Po registraci si následně vyberou služby dle jednotlivých kategorií, které by chtěli poskytovat. Jde například o servis v oblasti překladů, administrativy, pomoc při organizaci zahraničních veletrhů, zajišťování průzkumů trhu nebo spolupráci při zakládání obchodního zastoupení v zahraničí. Zájem o projekt mají i firmy, jejichž exportní aktivity se netýkají jen fyzického zboží. Potvrzuje to například internetová společnost BOHEMIASOFT, nabízející systémy pro tvorbu e-shopů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme