Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skvělý update pro Mapy Google: nová funkce zcela mění plánování tras

Jiří Palyza 15.05.2023

V nové aktualizaci své mapové služby se Google vytáhl. Umožňuje v ní režim Immersive View, který promítá navigaci do 3D živého modelu prostředí.

Kapitoly článku

Immersive není u Map Google zas tak úplnou novinkou, její postupné uvolňování oznámili už před několika měsíci. Nyní se ale chlubí na Twitteru, že funkci rozšiřuje o důležitý detail.

Doposud uživatelé náhled Immersive View mohli využívat například pro prohlídku větších měst ve 3D zobrazení. To je praktické například pro situace, kdy plánujete cestu a chcete si udělat o navštívených městech představu už v předstihu.

Nyní Google zavádí 3D zobrazení i pro plánování tras. Můžete si tak zkontrolovat letecké pohledy na nabízenou trasu, které jsou vytvořeny s pomocí technologie umělé inteligence.

Mapy Google: nový 3D náhled ještě zjednoduší plánování tras

twitter

| Zdroj: Twiiter/Google (@Google)

Do této chvíle si uživatelé mohli prostřednictvím služby Street View prohlížet pouze 2D fotografie tras. Pomocí nové funkce Immersive View je to možné na zcela jiné úrovni.

Praktické je také to, že rozšíření Immersive View umožní zjistit i další související informace, například o dopravě, kvalitě ovzduší a aktuálním počasí.

Podle informací Googlu se nová funkce začne zavádět letos v létě a do konce roku by měla být dostupná pro 15 měst.

Zdroj: GoogleTwitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme