Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

SMS jako barometr ekonomického růstu

redakce 20.11.2015

E-shopy posílají meziročně o 21 % zpráv více

V prvních třech čtvrtletích roku 2015 výrazně vzrostl počet odeslaných obchodních SMS zpráv. Prozradily to interní statistiky obchodní komunikační brány neoGate, která obsluhuje 14 % trhu s marketingovými a notifikačními SMS. Statistiky ukazují, že počet odeslaných textových zpráv meziročně narostl o 9,1 %. Nejvíce SMS odesílají e-shopy, následované cestovními kancelářemi, lékárenským sektorem a dalšími obchodními segmenty. 

Za zvýšení zájmu o textové zprávy může nejen popularizace hromadného cílení komunikace pomocí SMS a rozvíjení nových způsobů využití textových zpráv, ale také raketový růst české ekonomiky v tomto roce. Obchodní subjekty navazují na tento růst propracovanější interakcí se svými zákaznickými komunitami a snahou o vyšší návratnost prostředků, vložených do této interakce v minulosti.

E-shopy v přístupu k obchodním SMS nemají konkurenci

Elektronické obchody již tradičně obsazují první příčky v počtu odeslaných SMS. Přesto s textovými zprávami pracují rok od roku efektivněji a objem jimi odeslaných zpráv se stabilně zvyšuje, čemuž napomáhají i automatické mechanismy v enginech e-shopů.  Zvýšení objemu odeslaných SMS zpráv zaznamenaly i cestovní kanceláře a agentury, které oproti minulému roku poslaly o 18 % SMS zpráv více a vyšvihly se z třetího místa na druhé. Naopak z loňského druhého místa na letošní třetí se propadl segment lékárenství, který zaznamenal největší pokles v teplých letních měsících. Nejvíce (o 4 %) se trh propadl u segmentu gastro, kultura a zábava.

Meziroční srovnání vývoje poslaných obchodních SMS vybranými komerčními subjekty  (období leden až říjen 2014 a 2015)

 

Pořadí v roce 2014

Pořadí v roce 2015

Meziroční změna v odeslaném objemu

E-shopy

1.

1.

21 %

Cestovní kanceláře a agentury

3.

2.

18 %

Lékaři a lékárny

2.

3.

-1 %

Reklamní a realitní agentury

4.

4.

14 %

Auto, moto - servis, prodej

6.

5.

12 %

Wellness a fitness

7.

6.

11 %

Gastro, kultura a zábava

5.

7.

-4 %

Kamenné obchody

8.

8.

2 %

Celkový růst trhu

 

 

9,1 %


Zdroj: Interní statistiky neoGate

Neogenia provozuje největší B2B komunikační bránu v České republice a v současné době obsluhuje přes tři tisíce firemních zákazníků. Ročně systém odbaví téměř 60 milionů SMS ve finančním objemu až 40 milionů korun.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud