Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Snapdragon 810: Superprocesor má údajně problémy s teplem

Josef Mika 06.12.2014

Snapdragon 810 by měl být v roce 2015 instalován v mnoha špičkových smartphonech. Údajně ale připravovaný CPU trpí problémy s nadměrným zahříváním, které by mohly ovlivnit uvedení mnoha zařízení na trh.

Podle zprávy z webových stránek businesskorea.co.kr trpí CPU problémy s nadměrným zahříváním, které by mohly zpozdit předpokládané uvedení některých zařízení na trh. Přitom se jedná o technické problémy, které kromě přehřívání mají za následek také výrazné snížení pracovní rychlosti CPU. Chyby se údajně objevují od určitého napětí.

Mezitím se objevily nové informace o pracovní frekvenci Snapdragonu 810. Podle nich se připravovaný CPU objeví se čtyřmi jádry Cortex-A57 s taktovací frekvencí až 2 GHz nebo čtyřmi jádry A53 taktovaný až na 1,6 GHz.

Problémy Snapdragonu 810 budou mít vliv i na Galaxy S6 a Xperii Z4

Technickými problémy připravovaného CPU by mohly být zasaženy plánované špičkové modely mnoha výrobců včetně Samsungu Galaxy S6 a Sony Xperia Z4. Také v LG G4 by měl být nainstalován Snapdragon 810. Vzhledem k tomu, že se korejský web odvolává na nejmenovaný zdroj, je těžké ověřit pravost těchto informací. Oficiální informace přímo od společnosti Qualcomm dosud žádné nejsou.

snapdragon-nahled

Snapdragon 810: Ovlivní jeho problémy start nových smartphonů?


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud