Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony na CES: Televizory a kamery ve znamení 4K

Pavel Trousil 09.01.2014

I letos bude v segmentu televizorů tématem číslo jedna 4K rozlišení. Sony uvedlo na veletrhu CES 3 nové modely 4K televizorů s různými úhlopříčkami a nové Full HD a 4K kamery.

sonyx9000b-seriessituation3-nahled

Vlajkovou lodí firmy Sony je televizor BRAVIA X95 s úhlopříčkou 85 palců. Obrazový procesor 4K X-reality PRO a technologie TRILUMINOS Display a X-tended Dynamic Range PRO se starají o obraz, živější barvy a výraznější kontrast. Sony představilo kromě 4K televizorů i širokou nabídku Full HD televizorů řady W. Jedná se o 6 modelů v různých úhlopříčkách, jimž vévodí model BRAVIA W95. Ten se kromě pokročilých obrazových technologií odlišuje i novou konstrukcí s označením Wedge (klín), která umožňuje stabilnější rozložení těžiště a tím pádem i větší stabilitu pro televizor.

4K rozlišení i u videokamer

Nejžhavější novinkou v tomto segmentu je videokamera Sony FDR-AX100. Jde o nejlehčí a nejmenší 4K kameru na světě. Kamera je přibližně o 75% menší a až o 66% lehčí než její 4K předchůdkyně. Je založena na 1palcovém snímači Exmor R se zadním podsvícením a disponuje novým procesorem BIONZ X, širokoúhlým objektivem  Zeiss Vario-Sonnar T 29 mm s 12× optickým zoomem a stabilizátorem obrazu Optical SteadyShot.  S kamerou budete snadno manipulovat nejen díky její velikosti, ale i jednotlivým prakticky umístěným ovládáním. Samozřejmě nechybí technologie pro snadné propojení jako je NFC a WiFi.

sonyax100e-bk-image1-1200-nahled

Projektor v kameře

Jarní nabídka Full HD videokamer Sony pro rok 2014 zahrnuje vlajkový model HDR-CX900E s kompaktním tělem. K tomuto modelu je přidruženo dalších pět modelů. Model HDR-CX900E snímá Full HD video s přenosovou rychlostí až 50 Mb/s a zaznamenává ho ve formátu XAVC S. Kamera dokáže zaznamenat vysoký počet snímků rychlostí až 120 sn./s. Jako první je videokamera vybavena velkým CMOS snímačem Exmor R typu 1.0.

Ve čtyřech nových videokamerách Handycam  s označením řady PJ (konkrétně se jedná o modely HDR-PJ810, HDR-PJ530, HDR-PJ330 a HDR-PJ240) je vestavěný kvalitnější projektor. Pořízená videa si můžete rovnou promítnout na stěnu nebo bílý povrch. Díky zvýšenému světelnému toku 50 lumenů je vestavěný projektor v modelu Handycam PJ810E schopen promítat záběry v maximální velikosti až (cca) 200"/5 m.

sonycamcorder-img3

Akční kamerka

Nejnovější Full HD kamera Action Cam HDR-AS100VR pro adrenalinové zážitky s procesorem BIONZ X snímá záběry do nového formátu XAVC S při přenosové rychlosti 50 Mb/s. Optický stabilizátor SteadyShot je ve srovnání s dosavadními modely 2,5× výkonnější, takže eliminuje otřesy a chvění. Kamera navíc odolá stříkající vodě bez potřeby dalšího krytu, takže je celkově ještě menší.

sonyfreeze-proof-as100v-1200-nahled

S pomocí softwaru PlayMemories Home umí sloučit až 4 videa z různých kamer a upravit stopáž při vysokorychlostním snímání (až 120 sn./s nebo 240 sn./s). Souvislá videa jsou doplněná daty GPS. Přibalený „Live-View“ dálkový ovladač RM-LVR1 ve stylu náramkových hodinek umožňuje jedním dotykem ovládat na dálku až pět kamer.

sonyroadbike-as100v-05-exp201506-1200-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud