Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sophos: bezpečnost pro Android

redakce 13.11.2014

Společnost Sophos připravila pro uživatele platformy Android další možnosti ochrany a správy jejich mobilních zařízení.

Podle výzkumné společnosti Nielsen dnes tráví uživatelé s mobilními zařízeními o 30 hodin měsíčně delší dobu než s notebooky. A kybernetičtí zločinci to samozřejmě vědí. Jen od začátku roku 2014 identifikovaly laboratoře globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs více než milion nových a jedinečných případů malware a potenciálně nežádoucích aplikací (potentially unwanted applications, PUA) pro operační systém Android.

Během posledních dvou let narostl objem malware pro operační systém Android o 1800 procent a jde tak o vůbec nejrychleji rostoucí hrozbu. Celkový objem prodeje mobilních telefonů a tabletů se pro rok 2014 odhaduje na dvě miliardy kusů a v 85 procentech případů jde o zařízení právě se systémem Android. A přibližně 75 procent aplikací z těchto zařízení neprojde bezpečnostními testy.

2015-01-sophosig-nahled

Vzhledem k současnému trendu využívání kombinace firemních a soukromých mobilních zařízení odkudkoli a kdykoli, musejí firmy k problematice mobilní bezpečnosti přistupovat opravdu komplexně. A především na tyto potřeby trhu společnost Sophos reaguje vývojem svých bezpečnostních řešení.

Sophos jako komplexní ochrana pro Android

Také řešení Sophos Cloud podporuje operační systém Android a umožňuje tak z jedné centrální hostované konzole spravovat jak desktopy, tak i všechny typy mobilních zařízení. Snadnější přístup orientovaný na uživatele pomáhá zajistit bezpečnost podnikových informací, mj. i díky vlastnostem pro správu mobility – od vzdáleného uzamčení a vymazání zařízení či změny hesla přes ochranu proti krádeži až po nastavení bezdrátové komunikace a účtu Microsoft Exchange. Bezpečnostní řešení Sophos Mobile Security přináší na platformu Android nový antivirus a technologii webové ochrany. Toto výkonné řešení umožňuje komplexní ochranu před malware, a to bez negativního dopadu na výkon zařízení nebo výdrž baterie. Sophos představil pro platformu Android i novou sadu nástrojů pro vývoj software – Sophos Anti-Malware SDK s klíčovými částmi antiviru. Díky této sadě mohou poskytovatelé telekomunikačních služeb, mobilní operátoři i další firmy ze světa informačních technologií zapracovat technologii ochrany proti malware do svých vlastních mobilních řešení pro Android.

Vzhledem ke zvyšujícímu se  počtu virů i dalších typů škodlivého software, které se dostávají do firemních sítí prostřednictvím mobilních zařízení, je více než kdy jindy důležité nasadit technologie pro správu a ochranu operačního systému Android. Jen tak lze zajistit, že se citlivá firemní data nedostanou do nesprávných rukou.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud