Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Špičkové kompakty Canon PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS

redakce 29.07.2014

Canon rozšiřuje své portfolio fotoaparátů o dva nové lehké modely z kategorie špičkových ultrazoomových kompaktů. PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS se mohou pochlubit 42násobným/30násobným optickým zoomem.

Obě novinky jsou spojením výjimečné optiky a vysoce kompaktního těla, umožňují tak zachytit téměř každou příležitost v odpovídající kvalitě.

Přiblížení ke každému detailu

Univerzální objektiv fotoaparátu PowerShot SX520 HS se může pochlubit 42násobným optickým zoomem. Díky širokoúhlému objektivu s ohniskovou vzdáleností 24 mm mohou uživatelé pořizovat panoramatické snímky a působivá maximální hodnota ohniskové vzdálenosti 1008 mm umožňuje přiblížení k detailům i z velké vzdálenosti.

Součástí modelu PowerShot SX520 HS je vylepšený asistent pro výběr kompozice během zoomu (Zoom Framing Assist), který automaticky nastavuje přiblížení a umožňuje tak snímaný objekt udržet v zorném poli. Fotoaparát detekuje situace, kdy se objekt ocitne na okraji záběru a automaticky zmenší hodnotu zoomu. Tento asistent také plynule upraví hodnotu zoomu při přiblížení objektu k fotoaparátu a zajistí tak, že velikost objektu bude na výsledném snímku stejná.

powershot-sx520-hs-fsl-flash-up-nahled

Model PowerShot SX400 IS se může pochlubit nejen kompaktním a lehkým tělem, ale také výkonným 30násobným optickým zoomem. Díky kompaktnímu designu můžete mít PowerShot SX400 IS neustále u sebe a pohodlný grip umožňuje ve spojení s opravdu velkým rozsahem ohniskových vzdáleností 24 až 720 mm zachytit jakoukoli situaci snadněji, než kdykoli dříve. Oba nové modely navíc umožňují focení rychle se pohybujících objektů – díky nízkému zpoždění závěrky, ultra rychlému automatickému zaostřování a vylepšeným algoritmům již nikdy nezmeškáte žádnou fotografickou příležitost.

powershot-sx400-is-frt-red-flash-up-nahled

Propracovaná zařízení

Oba nové modely umožňují překonat vaše současné fotografické hranice a díky optickému stabilizátoru obrazu s inteligentní IS technologií společnosti Canon budou výsledné snímky vždy ostré a čisté. Inteligentní IS technologie provádí analýzu záběru a na základě chytrého přizpůsobení osmi rozdílným scénám automaticky nastavuje parametry stabilizace. Na ostrých snímcích a filmech se stabilním obrazem tak budou vaše vzpomínky zachyceny opravdu věrně.

Fotoaparát PowerShot SX520 HS využívá uznávaný systémem HS společnosti Canon, který spojuje obrazový procesor DIGIC 4+ s vysoce citlivým 16megapixelovým snímačem CMOS typu back-illuminated. Výsledné snímky jsou tak ostré, detailní a s realistickými barvami, a to i při špatných světelných podmínkách. Model PowerShot SX400 IS je ideálním fotoaparátem pro focení od východu do západu slunce. Díky snímači CCD s 16 milióny pixelů a obrazovému procesoru DIGIC 4+ můžete ohromujících výsledků dosáhnout naprosto kdykoli.

Odhalte své tvůrčí schopnosti

Pomocí fotoaparátu PowerShot SX520 HS můžete snadno objevovat své vnitřní tvůrčí schopnosti, a to díky režimu Creative Shot. Je-li režim tvůrčího záběru aktivní, použije PowerShot SX520 HS při každém stisknutí spouště jeden ze 46 speciálních efektů, které jsou členěné do čtyř kategorií. Režim Creative Shot přináší do focení nový pohled – jednoduše při každém záběru vytváří dalších pět souborů, každý s jiným kreativním efektem.  Fotoaparát PowerShot SX400 IS disponuje řadou tvůrčích filtrů včetně efektu rybího oka a monochromatického filtru, které mohou výsledný snímek vylepšit po jeho pořízení.

Vynikající ergonomie

Oba modely jsou velmi všestranné, lehké a focení s nimi je snadné a pohodlné. PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS nabízejí nový přepracovaný  grip. Nové fotoaparáty tak přicházejí s ergonomií, kterou znají uživatelé digitálních zrcadlovek.

Klíčové vlastnosti PowerShot SX520 HS:

 • Zachycení vzdálených objektů s 42násobným zoomem
 • Snadné udržení vzdáleného objektu v záběru
 • Pohodlné a stabilní fotografování
 • Skvělé snímky díky systému HS a technologii inteligentního IS
 • Tvůrčí možnosti
 • Natáčení filmů Full HD jedním dotykem
 • Zjednodušení focení díky technologii Smart Auto
 • Plně ruční ovládání
 • Možnost zachycení všech typů akcí

Klíčové vlastnosti PowerShot SX400 IS:

 • Zachycení vzdálených objektů s 30násobným zoomem
 • Fantastické snímky jednoduše díky technologii Smart Auto
 • Vynikající výsledky: rozlišení 16 megapixelů a technologie inteligentního IS
 • Zábava s kreativními filtry
 • Pohodlný ergonomický grip
 • Filmy HD dotykem konečků prstů
 • Více snímků na jedno nabití baterie

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme