Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Společnost Corel představila sadu CorelDRAW Graphics Suite X7

redakce 02.04.2014

Upravené uživatelské rozhraní, přizpůsobitelné pracovní plochy a vylepšené možnosti výplní pomáhají uživatelům oživit a zrychlit pracovní postupy.

Díky upravenému a vysoce přizpůsobitelnému uživatelskému prostředí je sada ušita na míru všem pracovním postupům. Při vytváření grafického návrhu tak nabízí nové způsoby zvýšení produktivity v každém jeho kroku.

Tato hlavní verze poskytuje výkonné nástroje pro výplně, vysoké DPI, podporu práce na více obrazovkách a na dotykových obrazovkách a další možnosti sdílení obsahu s komunitou CorelDRAW. Podpora více jader a nativní podpora 64bitových systémů navíc uživatelům umožňuje spustit více aplikací najednou a snadno zpracovávat velké soubory. Tento program pomůže uživatelům zahájit práci rychle, dokončovat projekty efektivně a zcela přizpůsobit proces návrhu jejich potřebám.

coreldraw-1080p-screen-highdpi-setting-100-nahled

Nové a vylepšené funkce sady CorelDRAW Graphics Suite X7 zajišťující úsporu času:

 • Výběr pracovní plochy: Výběr ze šesti předdefinovaných pracovních ploch navržených na základě úrovně odbornosti a pro specifické úlohy: Lite, Default, Classic, Adobe Illustrator, Photoshop, Advanced Page Layout nebo Advanced Illustration
 • Rychlé přizpůsobení: Přizpůsobení pracovní plochy tak, aby odrážela libovolný postup práce, jednoduchým přidáním nebo odebráním ukotvitelných panelů, nástrojů a dalších položek.
 • Přechodové výplně: Lepší výsledky lze dosáhnout rychleji díky naprosté kontrole nad výplněmi a průhledností. Je možné vytvářet eliptické a obdélníkové přechodové výplně, ovládat průhlednost v rámci jednotlivých barev přechodové výplně, opakovat přechodové výplně v rámci objektů a přizpůsobovat úhel rotace výplně.
 • Písma: Rychle a snadno procházet písma, experimentovat s nimi a vybírat ta pravá.
 • Podpora pro více dokumentů: Práce s více dokumenty a přepínání mezi nimi na více monitorech v zobrazení karet. Lze tak zjednodušit libovolný projekt.
 • Nástroje pro úpravu fotografií v aplikaci PHOTO-PAINT: Vytváření jedinečných obrázků díky“kapalinovým“ nástrojům citlivým na tlak (Rozmazání, Přitažení a Vír) a novým fotografickým efektům (Rozostření Bokeh, Sépiový odstín a Stroj času).
 • Podpora vysokého DPI: Zajištění konzistentního vzhledu na všech zařízeních s monitory s vysokým DPI. Rozhraní lze snadno přizpůsobit pro dotykové obrazovky, díky tomu je kompatibilní s nejnovějšími počítači, notebooky i tablety.
 • Generátor QR kódů: Vytváření přizpůsobených QR kódů, které obsahují barvy, obrázky a text. Jedním klepnutím se lze ujistit, že daný QR kód je platný pro všechna mobilní zařízení.
 • Zarovnávací vodicí linky: Rychlé a přesné nastavení polohy jednotlivých objektů díky navrženým zarovnáním s blízkými objekty.
 • Podpora písem OpenType včetně asijských textů: Úspora času díky rozšířené podpoře písem OpenType, včetně asijských fontů, která zajišťuje naprostou kontrolu nad typografií.
 • Nativní služba pro výměnu obsahu: Snadná spolupráce díky sdílení vektorové či rastrové grafiky a přechodových výplní s komunitou prostřednictvím online úložiště integrovaného s nástrojem Corel® CONNECT™.

Nově jsou také k dispozici související aplikace od společnosti Corel:

 • NOVINKA – aplikace Patterns (iPhone iOS 7): Pro vytváření  jedinečných vzorů z digitálních fotografií, a poté lze tyto vzory sdílet a synchronizovat s produktem CorelDRAW X7 prostřednictvím služby Corel Content Exchange nebo s jinými aplikacemi, jako je Photoshop. Aplikace je k dispozici zdarma na webu Apple Store.
 • VYLEPŠENÍ – aplikace Designs (Windows 8.1): Pro vyhledávání a sdílení obrázků v Corel Content Exchange  a na webech iStockPhoto, Fotolia a dalších galeriích. Prostřednictvím služby Microsoft OneDrive je možné obrázky přímo synchronizovat s produktem CorelDRAW. Tato aplikace je zdarma k dispozici na webu Windows Store.

Sada CorelDRAW Graphics Suite X7 zahrnuje následující aplikace:

 • CorelDRAW X7: Intuitivní aplikace pro vektorové ilustrace a stránkový zlom
 • Corel PHOTO-PAINT X7: Aplikace pro profesionální úpravu fotografií
 • Corel PowerTRACE X7: Nástroj pro převod rastrové grafiky na vektorovou (zahrnuto v aplikaci CorelDRAW X7)
 • Corel CONNECT X7: Prohlížeč pro přístup k digitálnímu obsahu v Corel Content Exchange a na místním počítači
 • Corel Website Creator: Aplikace pro návrh webových stránek
 • Corel CAPTURE X7: Nástroj pro snímání obsahu obrazovky jedním kliknutím.
 • PhotoZoom Pro 3: Plug-in pro export a zvětšování digitálních obrázků z Corel PHOTO-PAINT
 • ConceptShare: Nástroj pro spolupráci a sdílení grafiky a nápadů s kolegy a klienty

Sada CorelDRAW Graphics Suite X7 také obsahuje 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, 1 000 písem OpenType, 350 profesionálně navržených šablon, 2 000 šablon vozidel, 800 rámečků a vzorků, více než 5 hodin výukových videí a mnoho dalšího.

Kompletní obsah sady CorelDRAW Graphics Suite X7 a odkaz na stažení 30denní zkušební verze zdarma naleznete na adrese www.corel.com/coreldraw.

Společnost Corel nabízí uživatelům možnost volby

Společnost Corel si uvědomuje, že se mezi zákazníky liší preferovaný způsob nákupu. Proto mohou zákazníci zakoupit sadu CorelDRAW Graphics Suite X7 třemi jedinečnými způsoby:

 • Trvalá licence: Provede se jednorázová platba a produkt zůstává uživateli natrvalo (k dispozici jako krabicová verze nebo verze ke stažení)
 • Členství Premium: Přidání členství Premium k trvalé licenci za symbolickou cenu zajistí okamžitý přístup k novým funkcím, exkluzivní obsah a upgrade na další hlavní verzi sady CorelDRAW Graphics Suite bez dalších poplatků.
 • Předplatné: Měsíční nebo roční poplatek a produkt lze používat tak dlouho, jak dlouho budou tyto platby prováděny. Získají se tak stejné výhody jako u členství Premium.

Dostupnost a ceny

Sada CorelDRAW Graphics Suite X7 je nyní dostupná v angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, holandštině, polštině, češtině, ruštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině a japonštině. Lze ji stáhnout na adrese www.corel.com/coreldraw. Dodávky začnou 7. dubna 2014. Plná verze bude k dostání za 530 EUR bez DPH a upgrade za 299 EUR bez DPH. Předplatné je dostupné za 24,95 EUR včetně DPH za měsíc nebo za 196,23 EUR včetně DPH za rok. Členství Premium je k dispozici za 97,87 EUR včetně DPH za rok. K dispozici jsou rovněž objemové licence pro komerční sektor a vzdělávání. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud