Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

SSD disk místo optické mechaniky

redakce 11.09.2012

I obyčejný notebook se může snadno proměnit v rychlý počítač s SSD diskem. Stačí jeho optickou mechaniku vyměnit za adaptér Icy Box IB-AC642 od firmy RaidSonicm di kterého se pak může vložit SSD disk, nebo i klasický 2,5“ pevný disk.

Interní pevný disk notebooku často nenabízí dostatek prostoru pro uložení všech dat. Klasický externí HDD ale není jediným řešením jak úložný prostor zvětšit. Řešením může být rámeček do slotu pro optické mechaniky notebooků (které už většinou nemají větší uplatnění), do kterého můžete vložit buď klasický 2,5“ interní pevný disk, případně SSD disk, který počítač výrazně zrychlí. Rámečky jsou odolné a přenášení dat se s nimi obejde bez neustálého zapojování kabelů a přídavných zařízení.

Adaptér Icy Box IB-AC642 umí nahradit optickou mechaniku pevným diskem SSD nebo HDD formátu 2.5" s libovolnou kapacitou. RaidSonic nabízí v balení i externí box na vymontovanou optickou mechaniku, pokud byste ji někdy potřebovali.

Adaptér Icy Box IB-AC642 je kompatibilní s pevnými disky SATA ve formátu 2,5" s výškou 9,5 i 12,5 mm a je určen pro notebooky se standardní 12,7 mm optickou mechanikou. Samozřejmostí je také podpora technologie Hot Swap.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud