Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Supertenký notebook Lenovo ThinkPad X1

redakce 19.05.2011

Společnost Lenovo oznámila, že během léta u nás začne prodávat notebook ThinkPad X1. Má být hodně tenký a lehký, a má vydržet přes 10 hodin (s externí baterií). Bude osazen druhou generací procesorů Intel Core i7, ale bude až v létě... konkurence s podobnými modely přichází na trh již teď.

Ultratenký černý notebook ThinkPad X1 bude díky tloušťce 16 - 21 mm patřit mezi nejtenčí notebooky na trhu. Má být vybaven 13,3“ displejem, odolným vnitřním rámem a v některých variantách i SSD diskem. Podle výrobce bude jeho hmotnost dosahovat cca 1,7 kg. 13,3palcový displej má být vyroben z tenkého alkalického hlinitokřemičitého skla, odolného proti poškrábání.

Společnost Lenovo modernizovala vzhled klávesnice, což se asi nebude líbit pravověrným příznivcům ThinkPadů. Lenovo samozřejmě tvrdí, že inovace jsou pro dobro a pohodlí zákazníka. Místo lampičky na vrchní straně displeje je u X1 poprvé podsvícená klávesnice zespodu. Alespoň odolnost proti polití zůstala.

Díky funkci Rapid Charge lze notebook po připojení adaptéru nabít na 80 procent plné kapacity za cca 30 minut. Pokud je notebook vybaven externí baterií, je možné dosáhnout výdrže na baterie až 10 hodin.

Notebooky ThinkPad X1 budou podle výrobce vybaveny procesory Intel Core druhé generace se standardním napětím v kombinaci s 8GB pamětí DDR3 SDRAM, až 160GB SSD diskem a integrovanou grafikou Intel HD Graphics. Kromě USB 2.0 portů bude vybaven jedním konektorem USB 3.0, eSATA portem a miniDisplay Portem.

Notebook ThinkPad X1 bude k dispozici v České republice v průběhu léta. Jeho cena zatím není stanovena.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme