Přejít k hlavnímu obsahu

Surfujte bezpečně a streamujte po celém světě

Pavel Trousil 17.08.2023

Bezpečné surfování skrytí IP adresy a používání streamovacích služeb po celém světě – moderní služby VPN toho slibují hodně. Podívali jsme se na 10 oblíbených VPN služeb.

Chip 09/2023: Z poměrně konkurenčního trhu s mnoha poskytovateli jsme do našeho srovnávacího testu vybrali jen deset VPN služeb. Naše kritéria výběru: VPN by mělo být možné používat jak pod Windows a macOS, tak na zařízeních s Androidem a iOS – a to souběžně na více zařízeních.

Uživatelé by měli mít možnost svobodně si vybrat zemi, ze které pochází používaná IP adresa. Provozovatelé musí mít také tzv. politiku no-log, tj. nesmí zaznamenávat žádné osobní údaje, které by mohly identifikovat uživatele a jeho internetové aktivity. A aby se poskytovatelům v tomto bodě nedalo slepě důvěřovat, musí v posledních třech letech projít alespoň jedním auditem neutrálního kontrolního orgánu, který prověřil stávající servery, klientské programy nebo aplikace pro chytré telefony.

Není divu, že po takto přísném předvýběru pak následně v testu nedošlo k žádným větším problémům. Všechny testované VPN služby, které stojí od cca 1 100 do 2 000 Kč ročně, proto dosáhly v testu přinejmenším dobrého celkového hodnocení. Čtyři nejlepší nabídky mají dokonce skóre „velmi dobré“. Pokud chcete zjistit jaké to jsou, opatřete si zářijový Chip.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud