Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

T-Mobile připravuje videohovory v LTE

Pavel Trousil 25.05.2016

Zatím jen interní pilot technologie Video over LTE (ViLTE) umožňující kvalitní videohovory v síti LTE spustil operátor T-Mobile. Tuto službu, kterou momentálně testuje na telefonech Samsung Galaxy S6 Edge, nabídne zákazníkům v následujících měsících. 

Službu ViLTE budou lidé moci používat jednoduše a bez nutnosti cokoliv instalovat či nastavovat. Stačí se před voláním rozhodnout, jestli si chcete se svým blízkým jen povídat, nebo se s ním i vidět, a podle toho pak stisknout jednu ze dvou možných ikonek pro spojení.

Operátor svým zákazníkům už komerčně nabízí mobilní volání v LTE (VoLTE) a mobilní volání ve Wi-Fi (Wi-Fi volání). Obě služby mohou využívat všichni klienti s podporovaným telefonem bez ohledu na to, zda mají tarif nebo předplacenou kartu. VoLTE je v současné době dostupné pro více než 130 tisíc zákazníků. Tuto technologii podporují telefony Samsung Galaxy S5, S6, S6 edge, S7 a S7edge, iPhone 6, 6 plus, 6s, 6s plus a SE a Microsoft Lumia 550, 640 LTE, 650 a 950. Wi-Fi volání je nyní dostupné pro téměř 155 tisíc klientů používajících některý z přístrojů Samsung Galaxy S6, S6 edge, iPhone 5c, 5s, 6, 6 plus, 6s, 6s plus nebo SE.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme