Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tajná změna u PlayStation 5: Sony reaguje na kritiku hráčů

Jiří Palyza 18.03.2022

Společnost Sony provedla tajnou změnu u konzole PlayStation 5. Na základě kritiky hráčů vylepšila nové verze ovladačů DualSense. Chce tak odstranit některé nepříjemnosti.

Od okamžiku svého uvedení se herní konzole PlayStation 5 dočkala mnoha pochval jak od kritiků, tak i hráčů. Přesto se ale objevily drobnosti, které by Sony mohla ještě vylepšit. Týkaly se zejména nového ovladače DualSense. Podle informací serveru Gamesradar Sony zřejmě na kritiku zareagovala.

U nových edic DualSense, které se dodávají ve speciálních barvách, výrobce provedl několik změn. Především vylepšil pružiny za zadními tlačítky L a R. Ve starším ovladači Cosmic Red měla pružina tloušťku 0,25 mm, novější ovladače mají pružiny s tloušťkou 0,3 mm. Na první pohled nejde o nijak zásadní rozdíl, ale rozhodně by to mělo přispět k delší životnosti pružin.

PlayStation 5: nové ovladače znamenají méně problémů?

psdualsense

Nové ovladače pro herní konzoli PlayStation 5 prošly podle informací Sony vylepšením. | Zdroj: Tomáš Sova/Pixabay

Kromě toho Sony zřejmě vylepšila také analogové páčky. Objevily se informace o tom, že si uživatelé stěžovali na "drift". K tomuto jevu dochází tak, že bez zásahu hráče analogový ovladač v neutrální poloze stáčí pohyb řízeného objektu určitým směrem. Pro hráče je to nepříjemné zejména v rychlých hrách, kde záleží na sebemenším pohybu. Nyní už by díky změně v konstrukci neměly být ovládací prvky tak náchylné.

Změny se zatím týkají ovladačů Nova Pink, Galactic Purple a Starlight Blue. Je možné, že Sony provede podobné změny i u novějších modelů běžného bílého ovladače. Zatím ale není jasné, kdy se tak stane.

Zdroj: Gamesradar


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud