Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tenhle telefon vás odnaučí závislosti: má jediný háček – neexistuje

Jakub Fišer 12.07.2023

Závislost na mobilním telefonu, odborníky nazývaná nomofobie, prostupuje všemi patry současné společnosti. Pohotová designérka proto vytvořila koncept mobilního telefonu, který si na nic nehraje a zcela jasně si dává za úkol odnaučit lidi bezmyšlenkovitě civět do displejů.

Kapitoly článku

Mobil pro závisláky

Sebevědomý projekt designérky Andrey Magnone se jmenuje 0/1 Phone a jde o minimalistický skládací „véčkový“ smartphone, který disponuje vnitřním displejem s klasickým rozlišením Full HD+ a také venkovní obrazovkou s e-ink displejem. 

„Na chytrých telefonech trávíme v průměru 3 hodiny denně. Během dne jsme neustále bombardováni oznámeními, e-maily, zprávami, které nás neustále ruší a odvádějí naši pozornost od toho, co je skutečně důležité. 0/1 Phone je navržen tak, aby lidem pomohl odpojit se od digitálního stresu a znovu získat kontrolu nad svým životem,“ píše Magnone na svých stránkách.

Klíčový je hlavně sekundární menší displej, který ve výchozím stavu zobrazuje hodiny. Je kompletně dotykový, takže přes něj můžete zvednout příchozí hovor, nastavit časovač, ovládat hudbu nebo zkontrolovat denní harmonogram. 

Konceptuální smartphone pro digitální detox | Zdroj: se svolením Andrey Magnone

Konceptuální smartphone pro digitální detox | Zdroj: se svolením Andrey Magnone

Moderní, ale přece „zaostalý“

Jeho kouzlo však spočívá v tom, že neumí o moc víc funkcí než klasický, staromódní hloupý telefon. Právě tím chce designérka upozornit na to, že i smartphone relativně běžného typu může posloužit pro digitální detox.

Kromě osobitého nápadu vypadá 0/1 Phone opravdu působivě. Nabízí hranatý design, recyklované materiály, vzorovaný povrch zad, duální fotoaparát, slot na jednu nanoSIM kartu, bezdrátové nabíjení a samozřejmě i plnohodnotný systém Android s klasickými funkcemi; když zrovna není prostor na digitální detox.

Největším problémem je, že jde pouze o koncepci. 0/1 Phone není skutečný, není kdo by jej vyráběl a prodával. V tuto chvíli je to pouze výplod schopné designérky. Faktem zůstává, že něco podobného by rozhodně mohlo vzbudit zájem zákazníků. Celá řada z těch, kteří touží po nějakém tom digitálním detoxu, totiž musí sáhnout buď po chytrých hodinkách s eSIM, anebo po starém hloupém tlačítkovém telefonu.

Co byste na takový zajímavý mobil říkali vy?

Zdroj: Andrea Magnone


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud