Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Bezdrátový monitor Philips 239C4QHWAB

Michal Bareš 25.07.2014

Díky popularitě smartphonů a tabletů se na trhu objevují i monitory optimalizované pro příjem videosignálu z tohoto typu zařízení. Používají k tomu rozhraní MHL-HDMI a připojení pomocí kabelu s koncovkou HDMI, ale monitor Philips 239C4QHWAB jde ještě dál.

web-philips-239-nahled

Philips 239C4QHWAB

Mezi konektory umístěnými v zadní části podstavce sice také najdete klasický port MHL-HDMI (a rovněž analogové rozhraní D-Sub), ale zajímavý je hlavně díky technologii Miracast, která umožňuje příjem obrazu bezdrátově. Tato technologie byla vyvinuta za účelem bezdrátového přenosu obrazu a zvuku mezi různými přístroji (televizory, monitory, notebooky, mobilními telefony, tablety apod.). Díky tomu, že spojení je vytvářeno přímo mezi propojovanými zařízeními, nemusí být zdroj videosignálu ani zobrazovací zařízení součástí domácí Wi-Fi sítě. My jsme tento monitor velmi snadno bezdrátově propojili s tabletem, jehož operačním systémem je Android. Na podstavci monitoru stačilo pomocí dotykového tlačítka vybrat jako zdroj obrazu technologii Miracast a na tabletu jsme spustili aplikaci WiFi Display. Obě zařízení se automaticky našla a navázala spojení. Od toho okamžiku monitor zrcadlil veškerý obsah displeje tabletu.

Při používání monitoru jako zobrazovací jednotky počítače se na displeji zobrazuje obraz v rozlišení 1 920 × 1 080 bodů. Displej má matný povrch a díky technologii IPS má jeho obraz syté barvy a široké úhly pohledu. V bocích podstavce monitoru jsou vyvedeny reproduktory. S ohledem na kvalitní matný IPS panel a možnost bezdrátového připojení mobilních zařízení pomocí technologie Miracast považujeme cenu monitoru za odpovídající.

Technické parametry

Displej / rozlišení: 23", IPS, LED, matný, nedotykový / 1 920 × 1 080 bodů

Udávaný jas: 250 cd/m2

Udávaný kontrast: 1 000:1

Úhly pohledu vodorovně / svisle: 178° / 178°

Doba odezvy: 5 ms (šedá – šedá)

Obrazové vstupy: D-Sub, HDMI, Miracast

Další výbava: reproduktory (2× 3W)

Cena vč. DPH: 5 590 Kč

CHIP 1,7 (velmi dobrý)

Martin Semrád


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud