Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Hama MW-500 – levná a tichá bezdrátová myš

Michal Bareš 29.08.2023

Hlavně pro praváky, kteří nemají při práci rádi hluk a dokáže je ze soustředění vyrušit i jen klikání myši, je určena lehká bezdrátová myš Hama MW-500. Za skvělou cenu nabízí tichý a poměrně přesný chod a bezdrátovou svobodu.

Hlavně pro praváky, kteří nemají při práci rádi hluk a dokáže je ze soustředění vyrušit i jen klikání myši, je určena lehká bezdrátová myš Hama MW-500. Za skvělou cenu nabízí tichý a poměrně přesný chod a bezdrátovou svobodu.

Díky integrované baterii, která se dobíji přes USB-C konektor nepotřebujete k jejímu provozu ani tužkové baterie. Napájecí USB-A/C kabel je součástí dodávky a díky dostatečné délce 85 cm lze s myší pracovat i v okamžiku, kdy se baterie nabíjí, musíte ale mít v druhém USB konektoru notebooku připojený potřebný USB dongl. Napájecí kabel zajišťuje pouze dobití baterie, myš komunikuje s počítačem pouze přes 2,4GHz pásmo právě prostřednictvím USB donglu.

Myš je osazena čtyřmi tlačítky, rolovacím klikacím kolečkem a tlačítkem pro změnu citlivosti. Všechna tlačítka jsou opravdu tichá, majitel je sice slyší, ale necvakají a určite kolegu vzdáleného pár metrů od vás rušit nebudou. 

Odezva horního levého a pravého tlačítka je dostatečně přesná, odezvu bočních palcových tlačítek by to chtělo trochu zpřesnit, ale vcelku je i jejich přesnost dostatečná. Tiché je kliknutí na skrolovací kolečko, potažené perforovanou gumou. Tlačítko pro změnu citlivosti asi většinou moc používat nebudeme, nicméně je tiché a umožňuje volbu mezi 800, 1 200 a 1 600 DPI.

Funkce jednotlivých tlačítek jsou fixní, výrobce k myši nenabízí ovladače umožňující jejich změnu. Levé tlačítko myši i to pravé vykonávají své běžné funkce, boční palcová tlačítka slouží pro pohyb dopředu a dozadu v prostředí prohlížeče.

Myš je to hodně lehká, ale je také na práci a běžné používání, ne na hry nebo grafiku. Kluzné plochy zajišťují snadný a lehký posun po povrchu pracovního stolu. 

A zde se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Většina z nás už podložku dávno nepoužívá a jezdí s myší vesele po stole. Dobrá zpráva je, že Hama MW-500 zvládne díky optickému BlueWave snímači pracovat v pohodě a přesně po dřevěném i látkovém povrchu, zvládá dokonce i lesklý umakart.

Technická data


Snímací senzor optický, 800 – 1 600 dpi

Připojení USB 2,4 GHz, USB-C

Tlačítka 5 + kolečko

Rozměry myši 8 x 11,8 x 4 cm

Hmotnost myši 82 g

Cena 229 Kč

Hodnocení CHIP velmi dobrý (1,7)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud