Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Hama PipeRoll 3.0 – dlouhý BT reproduktor, skoro soundbar

Michal Bareš 12.07.2023

Bluetooth reproduktor Hama PipeRoll 3.0 připomíná podlouhlým válcovitým tělem miniaturní televizní soundbar a také se dá v této roli používat. Jinak je to výkonný a hlasitý, stále přenosný společník se slušnou výdrží na baterii

Kapitoly článku

12hodinová výdrž na baterii 

Podlouhlý hudební váleček má délku 35 a šířku sedm centimetrů a váží 670 gramů. Uvnitř se nachází dva reproduktory s celkovým výkonem 20 W a interní akumulátor s kapacitou 2 000 mAh, který dokáže při běžné hlasitosti pohánět reproduktor cca po dobu 12 hodin.

Dobíjení akumulátoru probíhá přes USB-C konektor, který je spolu s 3,5mm audiozdířkou skrytý pod gumovou krytkou na zadní straně reproduktoru. Plné dobití reproduktoru zabere cca dvě a půl hodiny.

20230711-150350-1

Napájecí konektor a 3,5mm zvukový vstup reproduktoru Hama PipeRoll 3.0 jsou umístěny pod gumovou krytkou, foto: Michal Bareš, Chip

Výbava a ovládání

Gumová krytka zajišťuje voděodolnost na úrovni IPX5, což znamená, že reproduktor by měl vydržet vystavení proudu stříkající vody, takže jej lze bez obav používat i v okolí bazénu nebo na pláži.
Ovládání reproduktoru je jednoduché, je zde prakticky jen vypínač (slouží i pro párování s Bluetooth zařízením), otočný regulátor hlasitosti a dotyková plocha na pravém boku. Otočný regulátor hlasitosti je výborný nápad, ovládání je rychlejší a pohodlnější než dvojicí tlačítek.

Dotyková podsvětlená plocha slouží k pozastavení a opětovnému spuštění reprodukce (jeden dotek), případně k pohybu mezi skladbami dopředu (dvě ťuknutí) nebo zpět (tři ťuknutí). Dotykovou plošku lze použít i pro volbu jednoho ze tří přednastavených režimů ekvalizéru (zvýraznění basů, zvýraznění výšek, vyvážený ekvalizér). Při delším přidržení slouží dotyková plocha ke změně tří přednastavených režimů ekvalizéru.

20230711-150238-1

Dotyková plocha na pravém boku slouží pro přesun mezi skladbami i pro změnu nastavení ekvalizéru, foto: Michal Bareš, Chip

Součástí Bluetooth reproduktoru je i mikrofon, takže lze zařízení použít i pro handsfree hovory. Při testu jsme volající stranu slyšeli výborně a rovněž my jsme byli slyšet bez chyby. Reproduktor podporuje spárování s druhým identickým modelem, takže dvojice zařízení vytváří kompletní stereoreprodukci.

Zvuková kvalita bez problémů

Kvalita hudební reprodukce je s ohledem k ceně výborná. Reproduktor nemá problém s prokreslením hloubek, které na vyvážený ekvalizér nejsou přehnané ani bručivé. Reproduktor bez problému zvládl basově náročné skladby Leonarda Cohena a k distorzi nedocházelo ani při vyšší hlasitosti. Díky poměrně dlouhému tělu nabízí reproduktor dobré prostorové rozložení zvuku a dobře rozpoznatelné jsou i nástroje větších ansámblů.

Během testu jsme nezaznamenali žádné výrazné preference reproduktoru, co se hudebních žánrů týče. Zařízení v podstatě stejně dobře zvládá jak rockové, tak vokální, popové skladby a poslouchatelná je i vážná hudba. Velmi slušně se vyrovnává i s mluveným slovem.

20230711-150308-1

Bluetooth reproduktor s netradičně dlouhým tělem lze použít i jako soundbar pro starší televizory, foto: Michal Bareš, Chip

V roli soundbaru sice nedokáže nahradit dražší specializovaná zařízení s větším množstvím reproduktorů a nehodí se ani pro připojení ke špičkovým televizorům, jejichž zvuková kvalita je také lepší, ale ve spolupráci se starší levnější televizí dokáže znatelně zvýšit kvalitu zvukové složky.

Technické specifikace

Reproduktory 20 W
Akumulátor (kapacita/výdrž) 2 000 mAh / 12 hodin
Frekvenční rozsah 180 - 20 000 Hz
Výbava IPX5, Bluetooth 5.3, USB-C, mikrofon
Rozměry a hmotnost 35 x 7 x 7 cm / 670 g
Cena 1 499 Kč
CHIP výborný (1,5)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme