Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Honor Magic V3 – nejtenčí skládačka je ještě tenčí a lepší

Michal Bareš 12.09.2024

I ve složeném stavu je Honor Magic V3 tenký a lehký jako běžný smartphone. Tak útlé tělo dává skládačkám opravdový smysl, ale stačí to?

Kapitoly článku

Už jen tenká konstrukce je působivá, ale tahle špičková skládačka získala v testu vysoké hodnocení i za jiné věci, než jen za tenké tělo. Se startovací cenou těsně pod 50 000 Kč si ale Honor za tuto prémiovou technologii nechá dobře zaplatit. V rámci předprodeje ale nabízí zajímavou slevu.

Skládací mechanismus působí velmi kvalitně, rýha na vnitřním displeji je sotva patrná, ale stále je cítit. Dva OLED displeje produkují syté barvy a ostrý obraz se 120 Hz frekvencí. Vnější displej je extrémně jasný, ale vnitřní obrazovka má poněkud nižší jas.

Baterie vydrží při provozu na externí displej kolem 15,5 hodiny, což není tak dlouho jako některé špičkové telefony klasické konstrukce, ale v pohodě vydrží celý den provozu. Podobně lze hodnotit i výkon použitého Snapdragonu 8 Gen 3. Je výkonný, ale některé konkurenční modely osazené stejným SoC vykazují v testech o něco vyšší hodnoty. Trojitý fotoaparát si vede výborně a pořizuje přirozené, detailní fotografie.

Honor Magic V3 Zdroj:
Rozložený Honor Magic V3
Honor Magic V3 Zdroj:
Honor Magic V3

Je tenké tělo to nejdůležitější?

Honor Magic V3 bojuje proti Samsungu Galaxy Z Fold6 jednoduchým a neoddiskutovatelným argumentem, tedy o poznání tenčím tělem. Ve složeném stavu má podle výrobce Magic V3 tloušťku 9,2 mm a je tedy útlejší než řada běžných telefonů a je o zhruba 0,7 mm tenčí než předchozí model Honor Magic V2 (recenzi najdete zde).

My jsme telefonu ve složené verzi (bez započítání výběžku fotoaparátu) naměřili tloušťku 9,9 mm a v rozloženém stavu nám digitální šupléra ukázala hodnotu 4,8 mm. Pro srovnání, Samsung Galaxy S24 Ultra (test najdete zde) má podle našeho měření tloušťku 8,9 milimetru, zatímco Samsung Galaxy Z Fold6 má v pase ve složeném stavu (bez fotoaparátu) 12,5 mm a rozložený 6,2 mm. V místě poměrně rozsáhlého výčnělku fotoaparátu je Magic V3 tlustý 15 milimetrů. Hmotnost okolo 226 gramů také zcela odpovídá podobným špičkovým smartphonům této velikosti.

Pokud držíte Honor Magic V3 v zavřeném stavu v ruce, opravdu nepoznáte žádný rozdíl oproti klasickému nerozkládacímu smartphonu. Telefon působí v ruce velmi kvalitně, ale trochu obtížně se otevírá.

Honor Magic V3 Zdroj:
Honor Magic V3 v rozloženém stavu
Honor Magic V3 Zdroj:
Složený Honor Magic V3 má oficiálně tloušťku 9,2 mm a nad tělem vyrůstá půlcentimetrový blok fotoaparátu

Minulý rok se museli fanoušci Honoru Magic V2 obejít bez bezdrátového nabíjení a certifikované ochrany proti vodě, Magic V3 přináší obojí. Podle certifikace IPX8 mu však stále chybí účinná ochrana proti drobným částicím, jako je prach nebo písek. Samsung zde může u modelu Fold6 bodovat alespoň certifikací IP48, která jistou odolnost vůči prachu slibuje.

Skvělé displeje uvnitř i zvenčí

Vnější OLED displej složeného telefonu Honor Magic V3 má 6,43” úhlopříčku formátu 20:9, má tedy stejný poměr stran jako má většina běžných smartphonů. Po rozložení je obrazovka téměř čtvercová a dosahuje úhlopříčky 7,92”, takže je ideální pro pohodlnější surfování po webu nebo hraní her.

Kvalita obou displejů je působivá. OLED panely produkují krásné barvy a vynikající kontrast, oba disponují jemným rozlišením a plynulou 120Hz obnovovací frekvencí. Vnitřní displej má rozlišení 2 344 x 2 156 pixelů s jemností 402 ppi a vnější má 2 376 x 1 060 pixelů s hustotou 406 ppi.

Honor Magic V3 a Samsung Fold6
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Honor Magic V3 a Samsung Fold6 v rozloženém stavu

Překvapivě velký rozdíl jsme však naměřili v oblasti jasu. Vnější displej nás zaujal velmi vysokým maximálním jasem, dosahujícím ohromné hodnoty 2 255 cd/m², avšak tomu vnitřnímu, většímu displeji jsme naměřili maximálně pouhých 970 cd/m². Přestože je ještě pohodově čitelný i na venkovním světle, rozdíl mezi nimi je jasně viditelný.

Snapdragon (téměř) ve špičkové formě

Honor Magic V3 pohání nejnovější špičkový procesor, Snapdragon 8 Gen 3, a papírově se tak vyrovná ostatním špičkovým supertelefonům. V praxi funguje telefon naprosto plynule bez toho, aby se příliš zahříval.

Výsledky benchmarků jsou na vysoké úrovni, ale nedosahují hodnot jiných smartphonů se Snapdragonem. Magic V3 například z hlediska výkonu mírně zaostává za konkurenční skládačkou Galaxy Z Fold6. Při každodenním si však rozdílu ve výkonu asi ani nevšimnete. Všechny aplikace běží jako po másle, multitasking funguje bez problémů a graficky náročné 3D hry, jako je například „Genshin Impact“, lze hrát plynule i na nejvyšší detaily.

Honor Magic V3
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Záada telefonu jsou matná, ale otisky jsou na nich stále trochu vidět

Výdrž na baterii

Honor se také zcela nevyrovná Samsungu Galaxy Z Fold6 z hlediska výdrže na baterii. Námi testovaný kus Magic V3 zvládl s rozsvíceným vnitřním displejem při 60 Hz pracovat na baterii 12 hodin a 15 minut. Ve složeném stavu a s rozsvíceným vnějším displejem se při 6Hz vybije po 15 hodinách a 39 minutách.

Samsung Fold 6 zvládne v zavřeném stavu s rozsvíceným vnějším displejem pracovat na baterii zhruba 14 hodin a po rozevření dosahuje výdrže působivých 19 a půl hodiny. Honor Magic V3 se na druhou stranu dvakrát rychleji nabíjí. Pomocí USB-C kabelu se kapacita jeho baterie naplní za 50 minut. Magic V3 samozřejmě podporuje i bezdrátové dobíjení.

Snímek z Honor Magic V3 Zdroj:
Noční snímek z Honor Magic V3
Snímek z Honor Magic V3 Zdroj:
Noční Snímek z Honor Magic V3

Skvělé fotografie z trojitého fotoaparátu

Honor Magic V3 s přehledem dokazuje, že skládací fotoaparát dokáže fotit stejně dobře jako jiné smartphony. Trojitý fotoaparát se skládá z 50Mpx hlavního objektivu, 40Mpx ultraširokoúhlého fotoaparátu a 50Mpx teleobjektivu s 3,5násobným optickým zoomem a maximálním 100x digitálním přiblížením.

Fotografie si bezesporu zaslouží hodnocení “výborné”, ale stejně jako u Honoru Magic6 Pro (test najdete zde) nedosahují kvality superfoťáků telefonů Samsung Galaxy S24 Ultra, Google Pixel 9 Pro, Apple iPhone Pro 15 Max nebo Huawei Pura 70 Ultra.

Důležité ale je, že si u běžných fotografií, pořízených telefonem Magic V3, nelze na nic stěžovat. Fotografie bodují sytými, ale přirozenými barvami, jasnými kontrasty a vysokou úrovní detailů. Z hlediska kvality snímků se řadí někam mezi Magic V2 a Magic6 Pro, ale rozdíly jsou opravdu marginální. Magic V3 je z hlediska fotografií na stejné úrovni jako Galaxy Z Fold6.

Oba přední fotoaparáty (jeden vnitřní a jeden vnější) mají rozlišení 20 Mpx a pořizují ostré a líbivé selfie snímky. Díky náhledu na vnějším displeji můžeme pro focení sebe sama použít i hlavní trojitý fotoaparát rozloženého telefonu. Fotoaparát mimochodem natáčí videa ve 4K při 60 fps a zvládá zpomalená videa ve Full HD při 240 fps.

Snímek z Honor Magic V3 Zdroj:
Srovnání snímků z Magic V3 a Fold6
Srovnání snímků z Magic V3 a Magic 6 Pro Zdroj:
Srovnání snímků z Magic V3 a Magic 6 Pro

Tenké, ale odolné tělo s vynikající výbavou

I když se v přímém srovnání zdá Samsung Fold6 o něco lépe vybavený, Honor Magic V3 je neskutečně sympatický a opravdu zdařile zpracovaný telefon. Skládací mechanismus působí odolně a robustně, ale telefon se (paradoxně kvůli extrémně tenkému tělu) otevírá hůře než Fold6. Tělo je ale pevné a odolné, proti vodě má klasifikaci IPX8 a povrch telefonu i displeje je zesílen nanotechnologiemi.

Honor ukazuje dokonce video, ve kterém Magic V3 vydrží intenzivní čtvrthodinový pobyt v zapnuté pračce, a to bez přiloženého oblečení, takže jej proti nárazům do kovového bubnu nic nebrání. Nicméně u telefonu za téměř 50 000 Kč jsme se podobného testu neodvážili.

Ve výbavě Honoru Magic V3 nechybí nejmodernější Wi-Fi 7, podpora 5G sítí (nanoSIM, eSIM) a samozřejmě NFC čip pro mobilní platby. Autentifikace uživatele probíhá buď kamerou, nebo prostřednictvím snímače otisků prstů, který se nachází pod displejem.

Testovaný telefon disponuje 512GB pamětí, po prvním spuštění mají uživatelé k dispozici přibližně 455 GB. To je dostatečný prostor, takže absenci microSD slotu kritizovat nemůžeme. Cena telefonu je ambiciózní a dosahuje téměř 50 000 Kč, ale Fold6 s 512 GB je dražší. Honor navíc při uvedení nabízí zajímavou sedmitisícovou slevu a nějaké akce určitě přijdou i později.

Technická data

Honor Magic V3


Displej (úhlopříčka / rozlišení) 7,92" / 2 344 x 2 156 / AMOLED / 120 Hz + 6,43“ / 1 060 x 2 376 / AMOLED / 120 Hz

Displej (max. jas / šach. kontrast) 970 cd/m2 / 217 : 1

CPU / GPU / RAM Snapdragon 8 Gen 3 (1x+3x+2x+2x, max. 3 400 MHz) / Adreno 750 / 12 GB

Výbava nanoSIM + eSIM, Wi-Fi 7, 5G, USB-C (3.2), BT 5.3, NFC, 50+40+50 / 20Mpx, 5 150 mAh, IPX8, IrDA

Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) 512 GB (455,4 GB) / ne / ano

Výdrž na baterii (on-line/max. Hz) / dobíjení 12:11 h:m / 9:20 h:m / 0:50 h:m

PCMark 3.0 16 948 bodů / 10:52 h:m

3DMark WLE / GeekBench / GFX-Bench 4 631 / 4 187 bodů / 141 fps

Operační systém Android 14

Rozměry a hmotnost 157 x 145 x 4,8 - 9,2 - 14,9 mm, 226 g

Výkon (20 %) 1,2

Výbava (20 %) 1,5

Baterie (20 %) 1,8

Displej (20 %) 1,3

Fotoaparát (20 %) 1,4

Cena 48 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme